Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod

MeklēšanaMeklēšana    GrupasGrupas    ProfilsProfils



Sākt jaunu tēmu Atbildēt tēmā

Lii offline Lii Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 15:16 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 412
Pilsēta: Inčukalns

Ar domu par iespēju sākt šajā rudenī mācīties/strādāt, pieteicām meitu dārziņā, varētu gan arī turpināt tāpat dzīvot mājās. Vietu dabūjām, par bērnudārzu ar meitu visu izrunājām, uz lekciju par adaptāciju biju, pirms nedēļas uzsākām adaptāciju, plānojām uz B/D vest 3 dienas nedēļā.
Meitai 2g3m, grupiņā 21 bērns, daži stipri raud, arī Marija dažkārt (vai arī skaita pie sevis "mamma atnāks, mamma atnāks" reāli bez manis palika 1x 10 min, 2x 1h). Audzinātājas raudošajiem īpaši nepievēršas, uzmanību visi dabū maz. Marija uz maniem jautājumiem atbild to, ko gribu dzirdēt, nevis patiesību. Reāli iet dārziņā izskatās ka negrib, pieminot vien kļūst satraukta. Itkā jau skaidrs, ka sākumā tā ir, gan jau pieradīs. Bet pati esmu sapratusi, ka bērnu mocīt negribu, mācības man vēl nebūs, strādāšana arī būtu simboliska.
Ko un kā darīt? Atteikties no dārziņa (saglabājot vietu), bet meitai to pasniegt tā, ka "darbu tomēr atteica"? Turpināt iet uz B/D? Meklēt aukli? Situācijā man galvu ļoti jauc tas, ka meitai vajag kompāniju, bet dzīvojam mazpilsētas nomalē - līdz rotaļlaukumam tālu un rudenī-ziemā tur ir tukšs, tuvākajā apkārtnē nezinu nevienu vienaudzi. Aukles, kas pieskata vairākus bērnus, atrodas 2x tālāk kā bērnudārzs.
Vakar runājām, ka šodien man jāstrādā, ka būs jāiet uz dārziņu, tur būs mūzikas nodarbība, no rīta pamodās puņķaina un ar klepu, kas viņai mēdz izsaukt vemšanu, palikām mājās. Sāku nopietni apsvērt citus variantus, bet vairs nav pārliecības par jebkura no tiem pareizību...
PALĪGĀ!
Valodai nav nozīmes Цветок


_________________

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Apmeklēt autora mājas lapu Skype

miorica offline miorica Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 15:32 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 2201

Lii, ja es nonāktu līdzīgā situācijā, tad noteikti uz BD nevēstu (bet nu protams, tas ir ļoti subjektīvi). Manuprāt, šī mistiska vajadzība pēc spēļu draugiem divos gados ir stipri pārspīlēta... Šajā vecumā dārziņš vai aukle ir vajadzīgas tikai un vienīgi mammai, nevis bērnam. Ja ir iespēja palikt mājas - to jāizmanto! Ļoti daudzas mammas jūs apskautu Внимание!
Mana mamma ir audzinātāja, un arī viņa saka, ka 3g. tas ir pats ātrākais, kad būtu jāiet dārziņā. To pašu saka kaimiņiene, kas dārziņā audzina tieši divgadniekus.
Pat ja jūsu meitiņa tur justos labi, es nesaskatītu pietiekami nopietnus iemeslus lai viņu tur bāzt. bet jau nu viss ir tik bēdīgi, ka jūs stāstāt - tad nu pavisam nav ko eksperimentēt.
Turaties, un ieklausieties savā intuīcijā. Цветок Цветок Цветок

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

Listopad_mislej offline Listopad_mislej Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 15:55 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 1860
Pilsēta: Рига, Кенгарагс

Если бы у меня был выбор, я бы наверное все же оставила ребенка дома... Ну не 4-5лет ей, когда на самом деле нужны уже друзья и общение... А сейчас она на нервах, и, кроме обычных садовских болезней, особенно в осенне-зимний период, добавится ослабленный иммунитет и как следствие еще бОльшие болезни... Ваше материнское сердце подсказывает Вам не мучить ребенка, так и сделайте. Тем более будете ощущать чувство вины, ведь Вам реально не надо на работу, чем могли бы оправдать себя (острая денежная необходимость), а ребенок в это время мучается. Сохраните место на более поздний срок, и, может к весне пойдете уже более спокойно. К трем годам она будет уже и более самостоятельна и морально более зрелой

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

dEadLock offline dEadLock Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 15:59 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 9834

Ja pastāv tāda iespēja, es domāju ka labāk aukle, neviss bērnu dārdz. Līdz 3 gadiem tomēr bērns ir pārāk masz priekš tā bērnudārza. Es atdotu dērnu bērnudārzā TIKAI ja nebūtu nekādas izvēles (finansiāli, piemēram).

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Skype

Skvorushka offline Skvorushka Logopēds, psihologs Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 16:10 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 1955
Pilsēta: Рига, Иманта

Мы тоже записывались на 2 года с хвостиком - мне работать и учиться было надо, но подошел срок - чувствую, что не готова малышка, совсем не готова - хотя и адаптация была, и оставалась с бабушками-нянюшками... просто рано ей было...
Год прошел - договорились с одной мамой нянями быть попеременно друг у друга, раз в неделю везла на другой коней города к бабушке, потом там ночевали и возвращались, когда-то с собой брала - выкрутились в общем.
А в 3 и 4 - в сад неслась впереди мамы - и по моим ощущениям было - пора!
В итоге - в сад до сих пор с удовольствием и ттт - за год болела неделю (в цирке вирус поймали).
Думаю, она и в 2 привыкла бы, но это требовало бы слишком много сил от нее и могло нам стоить иммунитета.
Итог моего опыта - если нет острой необходимости - в сад в 2 часто бывает рано, а потребность в сверстниках у них все равно лет с трех где-то.


_________________
лагеря в Агенскална - языки, творчество, наука. Запись открыта!

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Apmeklēt autora mājas lapu Skype

Liluu offline Liluu Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 16:37 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 1183
Pilsēta: Coventry, UK

Я в яслях со своим просидела неделю. Хочу сказать, что не играют они там друг с другом. Ну только если пинают кто посмелей или игрухи отбирают друг у друга.


_________________

Мамы не летают! Мамы крыльями всегда деток закрывают!!!

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

Lii offline Lii Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 16:43 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 412
Pilsēta: Inčukalns

Man pašai augustā bija radusies sajūta, ka viņai pašai tiešām gribas, rotaļu laukumā bēdājās, ja nebija bērnu, bija arī "draudzene" ar kuru viena otrai atrādīja prasmes. Visas dienas, cik aizgājām uz B/D, pa gabalu jau skrēja uz turieni, itkā priecājās, gribēja, bet, piem., piektdien ieejot dārziņā tā ieķērās man rokās un tā raudāja, ka es desmit minūtes parkā uz soliņa pēc tam centos pati nomierināties.
Ja tā pilnīgi godīgi, viens no lielākajiem iemesliem domai par dārziņu ir tas, ka es pati tās 5 dienas katru nedēļu ar grūtībām izturu, to arī vīrs uzskata par vienīgo KĀPĒC. Gribas pastaigāt kaut tepat pa humpalu veikaliem sev kādas drēbes paskatīties, aizbraukt uz klubu uz kādu nodarbību, izdarīt ilgi iekrājušos mazo darbiņus (skapja šķirošana, tulkojumi KKM, atpūta mājas "SPA"), jāmeklē vien cits ceļš.
Līdz šim ar citiem palika labprāt, arī diennakti ar vecvecākiem, bet tagad pat naktī nelaiž vairs vaļā...
PALDIES. Цветок Tagad labāk saprotu, ka nav kur skriet Улыбка Pie tam audzinātājām jau arī nav viegli, bet Marijai vēl arī specifiska ēdināšana un brilles Размышляю Pie tam meitenei tik ļoti patīk, ja ir ar ko kārtīgi parunāt, silītes grupā runāšana nav cieņā Очень смешно
Izdomāju, ka jāmēģina 1 dienu nedēļā kaut uz kādu laiciņu piesaistīt manu omīti, lai arī viņa izraujas no mājām un vismaz vienu dienu nedēļā pieskata nevis savas vistiņas, bet vienīgo mazmazbērnu Улыбка


_________________

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Apmeklēt autora mājas lapu Skype

miorica offline miorica Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 16:51 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 2201

tas ir pavisam divas atšķirīgas lietas - labprāt spēlēties ar bērniņiem laukumiņa (kad mamma ir turpat blakus Внимание! ) un palikt vienai pašai ar tiem svešiniekiem.
zini, Lii, tev tapāt nekāda normāla atpūta vienatnē nesanāks - jo vainas sajuta tevi nobeigs Да-да tiešam meklē kādu, kas paliks dažreiz ar meitiņu. perfekti saprotams! kā es sapņotu kaut par pāris stundiņām nedeļā lai pabūt mājās vienai pašai!

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

Krizdole offline Krizdole Ziņojums Pirm Sep 20, 2010 21:44 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 5534
Pilsēta: Ādaži

Kamēr pati neizlemsi ko gribi 100%(nu labi 99%) darīt - laist uz bērnudārzu tagad vai tomēr nelaist, tikmēr mocīsieties visi.

Reti kurš mazais aiziet uz b/d bez asarām, noskaņojuma maiņas utt. Tas pats ir arī 3 un 4 un pat 7 gados uz skolu aizejot(tiesa, tur vairs ļoti reti kam tā ir). 2 gados viņiem citi bērni neinteresē - katrs mazais dzīvo savā pasaulītē. Rotaļāties utt. sāk ap 3 gadiem, tad arī sākas interese par citu bērnu klātbūtni, nopietnāka.

Man lielā meita aizgāja uz b/d pirms 2 gadu vecuma(sākumā privātajā, bet tad no 2 gadiem pašvaldības b/d bija vieta). Bija visādi, bet toreiz izejas citas nebija. To, ka tur viņai nemaz tik slikti nav, sapratu pēc tā, ka viņa tur iesaistījās gan aktivitātēs, gan ēda, gulēja. Mājās arī čucēja normāli pa nakti. Jā, bija kašķi uzreiz pēc dārziņa - uzkrāto emociju izlāde, bet, kad tas bija beidzies, tad vakars jau turpinājās tīri mierīgi.


_________________

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

Lii offline Lii Ziņojums Otr Sep 21, 2010 13:18 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 412
Pilsēta: Inčukalns

Fūū, atstāju uz brīdi mazo manas mammas uzraudzībā, nokārtoju attiecības ar bērnudārzu, aizgāju līdz rotaļu istabai uzzināt, vai var ar vecākiem. Ir rīcības plāns Улыбка
Žēl tikai, ka savas mammas atvaļinājumu, ko varēju mēģināt tiešām izmantot savām "izklaidēm", iztērēju izmēģinot bērnudārzu, tagad vēl kādu laiciņu atstāt nevienam nevarēšu...
Paldies, paldies, paldies Цветок
Tagad jāpiekauj savs slinkums un jāsāk pašai organizēt meitai radošās nodarbības, http://lv.kkm.lv/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36086 Улыбка

KKM ir visvisvislabākais man zināmais māmiņu, mmmm, vieta Улыбка Nekur nav tik forši un nekur nav tik superīgas māmiņas un iespējas Объятья


_________________

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Apmeklēt autora mājas lapu Skype


Sākt jaunu tēmu Atbildēt tēmā
 


 
Iepriekšējā tēma ::  Nākamā tēma
Parādīt ziņojumus:   


Рига, Латвия
Piektd., 03/05
vakars

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
15°..17°

Vējš A, 0-2 m/s
Atm. spiediens 762..764 mm
Sestd., 04/05
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
10°..12°

Vējš A, 1-3 m/s
Atm. spiediens 762..764 mm
Sestd., 04/05
rīts

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
12°..14°

Vējš DA, 1-3 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm
Sestd., 04/05
diena

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
20°..22°

Vējš R, 1-3 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 0 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022