Moderators
Ziņojumi: 31874
Pilsēta: Торонто
|
Adaptācijas vannošanās veicina bērna nervu sistēmas normalizēšanos, kā arī labvēlīgi ietekmē visas bērna organisma funkcijas kopumā. Tas ļauj mazulim labāk augt un pieņemties svarā. Šie nav tukši apgalvojumi, tie ir balstīti uz pētījumiem un laboratorijas analīzēm.
Zālītes vannām
Vannojot mazuļus, var izmantot šādas ārstnieciskās zāles:
Mīkstinošas – sunīši, kumelīte, salvija, mārsils (timiāns), nātre;
Dezinficējošas – ozola miza;
Zēniem – asinszāle;
Meitenēm – piparmētra, melisa;
Nomierinošas – apīņa pumpuri, mātere un miltene;
Ādas attīrīšanai – strutene.
Zāles jāiegādājas šādā daudzumā:
-sunīši, ka pamatzāles vannām – 4 paciņas;
-kumelītes, salvija, mārsils (timiāns) – pa 1-2 paciņām;
-apīņa pumpuri, mātere, miltene un strutene kā specifiskas ārstnieciskas zāles iegādājas pa 1 paciņai atkarībā no vajadzības.
Pamatzāles vannām ir sunīši – tos vienmēr lieto 2 ēdamkarošu apjomā.
Pārējās zāles var tikt sajauktas visdažādākajos savienojumos:
1) 2 ēdamkarotes sunīšu, 2 ēdamkarotes asinszāles;
2) 2 ēdamkarotes sunīšu, 1 ēdamkarote kumelīšu, 1 ēdamkarote salvijas;
3) 2 ēdamkarotes sunīšu, 2 ēdamkarotes mārsila utt.
Profilaktiska zāļu izmantošana vannām
Vannas ar zālēm izmanto, lai radītu bērnam ārstniecisku efektu. Iesūcoties caur ādu, zāles ārstnieciski iedarbojas uz bērna, nenokļūstot zarnu traktā.
Tātad, ir iespējama šāda zāļu izmantošana vannām:
1) lai veicinātu nabas brūces sadzīšanu, vēlams peldināt mazuli dezinficējošo zāļu izlasē: kumelītes, piparmētras, ozola miza, kliņģerītes;
2) kad parādās attīrošie ādas izsitumi, kuru parasti vairumā rodas jau pēc nabas brūces sadzīšanas, jāizmanto mīkstinošas zāles. Parasti proporcijā ir 1:1:
- kumelītes un kliņģerītes;
- kumelītes un mārsils;
- mārsils un piparmētras utt.
Ja izsutumu ir daudz, šādai izlasei var pievienot 1 tējkaroti strutenes.
3) Koliku, paaugstinātas nervu-reflektoras uzbudinātības, raudulības, pūšanās laikā nervu sistēmas nostiprināšanai parasti izmanto šādas zāles:
- 2 ēdamkarotes māteres, 2 ēdamkarotes miltenes;
- 4 ēdamkarotes apīņa pumpuru;
- pa vienai ēdamkarotei asinszāles, nātres, māteres un miltenes.
Vannošanās process
Ūdens temperatūra. Lai vannošanās īstenotu savu ārstniecisku funkciju, ūdens temperatūrai jābūt bērnam patīkamai. Taču noskaidrot to var tikai praksē. Parasti vannošanās sāk ar temperatūru 37-37,5 С. Vannošanās laikā, lejot klāt siltu ūdeni, temperatūru paaugstina līdz 38-39 С un cenšas šādu temperatūru uzturēt. Tas, cik lielā mērā ūdens temperatūra ir patīkama, ir cieši saistīts ar gadalaiku un apkārtējā gaisa temperatūru. Ziemā, pavasarī un rudenī, aukstā laikā, bērnam vannošanās laikā ir jāsasildās. Savukārt, vasarā mazais ar baudu var vannoties knapi siltā ūdenī, kura temperatūra ir aptuveni 35-37C.
Vannošanās biežums
Mazuļus līdz trīs mēnešu vecuma ir rekomendēts vannot reizi dienā vai katru otro dienu. Vasaras laikā, karstumā, bērnu var apskalot ar vēsu ūdeni ar temperatūru 28-35C krietni biežāk - līdz pat 4-5 reizēm dienā. Tik bieža apskalošana palīdz izvairīties no siltuma trieciena. Siltuma trieciens vai pārkāršana bērna organismam ir visnotaļ bīstama.
Diennakts laiks vannām. Pēc vannošanās mazulis var svētlaimīgi aizmigt uz 1-4 stundām, bet var arī pasnaust 20 minūtes un pēc tam dzīvot nomodā no 30 minūtēm līdz vienai stundai. Pēdējā gadījumā bērns aizmieg tikai pēc ilgstošas nomodā būšanas. Atkarībā no zīdaiņa uzvedības pēc vannas tiek noteikts arī diennakts laiks, kad viņu ir vislabāk peldināt. Ja pēc vannošanās viņš aizmieg uz ilgu laiku, tad labāk ir viņu vannot uz nakti, pirms garā naktsmiega. Savukārt, ja viņš pēc vannošanās ir nomodā, tad vannas ir labāk organizēt rīta pusē vai pa dienu, pēc viena no dienas miegiem.
no http://lv.kkm.lv/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26325
_________________ Apathy is Boring
Не стоит пытаться, или делай, или не делай
|