по-русски latviski |
| Riska, Oļesja Rumjanceva Galds un krēsls skolēnam Fakts:
«90% bērnu septiņu-astoņu gadu vecumā apskates laikā ir noteikta stājas deformācija».
IEMESLS NUMUR 1 – NEĒRTA MUGURSOMA >>> IEMESLS NUMUR 2 - GALDS UN KRĒSLSPirmklasnieks ar bantēm un puķēm ienāk pa atvētām skolas durvīm. Atskan zvans. Sākas jauna dzīve. Dzīve, ir kas saistīta ar sēdēšanu solā un pie galda mājās, gatavojot mājasdarbus rītdienai. Aiz loga jau krēslo, bet bērns vēl nav izmācījies un pie galda sēž «kā pagadās»...
TAS IR KRĒSLS, UZ TĀ SĒŽ,
Bērns sēž uz krēsla pareizi, JA:
Ja leņķis ir daudz lielāks par taisno, sēdekļa mala atduras ceļgalos, bet, lai atbalstītos pret atzveltni, ir nepieciešams atgāzties atpakaļ, tātad krēsls ir par lielu. Ceļgali ir saliekti asā leņķī – krēsls ir par mazu.
Fakts:
«90% bērnu ar mugurkaula problēmām nav savas ergonomiskas darbavietas mājās».
Fakts:
«Mugurkaula deformācija bieži vien ir saistīta ar to, ka bērns sēž nepareizā pozā».
Jo vairāk ķermeņa korpuss ir saliekts uz priekšu, jo lielāka slodze ir mugurkaulam! Sēžot pareizi krūtis un vēders nav saspiesti, kājas ir saliektas taisnā leņķī, pēdas atbalstītas pret grīdu vai soliņu; iztaisnots ķermenis balstīts pret krēsla atzveltni.
Lai noteiktu vajadzīgu galda augstumu, vajag izmērīt attālumu no galda virsmas līdz brīvi nolaistas rokas elkonim bērnam, kas sēž pie galda – elkonim jābūt zemāk par virsmu par 5-6 centimetriem. PIEMĒRI:
Neaizmirstiet, ka bērni ātri aug! Bērns aug un kopā ar viņu ir „jāaug” arī viņa rakstāmgaldam un krēslam. «Piecu punktu» noteikums no skolotāja: «Pie sola ir jāsēž, atbalstoties uz abām rokām, kājām un dibena. Galvu nevajadzētu pārlieku noliekt, no deguna galiņa līdz burtnīcai attālumam ir jābūt 30-35 cm, attālumam starp krūtīm un galda malu jābūt ne mazāk par 5 centimetriem.». LAI TOP GAISMA!Fakts:
«Bērnu skaits, kam nepieciešamas brilles, līdz 5-6 klasei palielinās par trešdaļu, salīdzinot ar pirmo klasi».
VINGROŠANAI STĀJIES! ĻOTI VIENKĀRŠIE vingrojumi no fitnesa instruktores Olgas Vlasovas padarīs muguru taisnu, bet stāju – skaistu. Nevajag slinkto, vingrojiet kopā ar bērnu! Pozīcija: stāvot, kājas kopā, rokas var paņemt bumbu vai mīļāko rotaļlietu, uz „viens, divi, trīs” – pacelt rokas augšā, pastiepties. Papēžus no grīdas neatraujas, stiepjam visu ķermeni uz augšu, galvu uz atpakaļ neatgāžam. Atgriezties sākotnējā pozīcijā. Izpildīt 2-5 reizes.
No pozīcijas stāvot pie galda vai krēsla, kājas gurnu platumā, rokas izstieptas uz priekšu, plaukstas uz galda malas vai krēsla atzveltnes. Un viens – dziļš pietupiens. Un divi – pieceļamies! Izpildīt 5-10 reizes.
No pozīcijas stāvot, kājas plecu platumā, taisnas rokas sev priekšā, plaukstas uz leju. Un viens – vēziens ar labo roku uz augšu, ar kreiso uz leju; un divi – vēziens ar kreiso roku uz augšu, ar labo – uz leju. Izpildot vingrojumu, kustību izpildīt nevis ar inerci, bet ar muskuļu spēku. Izpildīt 10 reizes. TURIET MUGURU TAISNI!Aspriežam rakstu šeit
© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujas |
Рига, Латвия | |||
Ceturtd., 21/11 diena 1°..3° | Ceturtd., 21/11 vakars -1°..1° | Piektd., 22/11 nakts -1°..1° | Piektd., 22/11 rīts -1°..1° |
Piedavāts Gismeteo.Ru |