Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

NodarbībasFotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod
SoundOfLight, Aelita Lori, stiliste
No krievu valodas tulkojusi Inese Žēpere


Slings ir ērts un ergonomisks auduma palīglīdzeklis mazuļa pārnēsāšanai, ko var izmantot jau no bērniņa dzimšanas. Izvēloties slingu, māmiņa pārsvarā uztraucas par komfortu, audumu (ziemas/vasaras variants) un krāsu atkarībā no bērna dzimuma un pēc saviem ieskatiem. Bet ir vēl viena svarīga lieta... Slings nav vienkārši auduma gabals, tā ir māmiņas rota, koša un pamanāma viņas garderobes sastāvdaļa. Protams, var arī nepievēst uzmanību krāsu harmonijai vai stilam kā tādam. Tomēr māmiņa nav tikai piedēklis bērnam, bet gan patstāvīga un ļoti skaista sieviete, kurai ir labi jāizskatās.

Nav noslēpums, ka cilvēku apkārtējie uztver pirmkārt pēc tā, kā viņš izskatās. Māmiņai ar mazuli ir vēl viens svarīgs uzdevums – viņa rāda piemēru citām potenciālajām māmiņām! Mazas meitenes un jaunietes veido savu vērtību sistēmu ne tikai pēc tā, kas ieaudzināts ģimenē, bet arī raugoties apkārt. Ja pie jums pienāks kosmetologs ar sliktu sejas ādu, vai jūs tam uzticēsiet savu seju? Vai skolotājs, kas pieļauj gramatikas kļūdas? Būt par māmiņu nav tik ļoti smags darbs, lai nevarētu atvēlēt desmit minūtes dienā sev pašai...

Tad kā lai izvēlas slingu? Ne visas māmiņas var atļauties vairākus slingus, lai tie būtu visiem dzīves gadījumiem. Sāksim ar to, ka izvēlēsimies pašu slingu. Vai tas būs slings-šalle, slings ar riņķiem vai slings-kabata, tas ir atkarīgs no jūsu vēlmēm. Universālākais ir slings ar riņķiem. Tas ir ērti lietojams, it īpaši jauniņajiem, un piestāv lielākai daļai drēbju māmiņas skapī, sākot ar kleitām un beidzot ar džinsiem. Slings-kabata piešķir vairāk sportisku izskatu, bet slings-šalle – etnisku pieskārienu. Tāpat slingus var iedalīt ziemas un vasaras slingos. Vasaras slingus parasti šuj no viegla auduma un tie ir košākās krāsās. Bet tik pat labi var iztikt arī ar vienu universālu slingu, kurš derēs visos gadalaikos.

Otrs būtisks moments – krāsu izvēle

Izskatīsim to no krāsu tipu teorijas viedokļa. Krāsu tipu sistēmu 1905.gadā izstrādāja profesors un mākslinieks Alberts Mansels (Albert H.Munsell). Šī sistēma visus cilvēkus iedala pēc ādas toņa un matu un acu krāsas četros gadalaikos – Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema. Atkarībā no gadalaika sievietei piestāv noteikta krāsu gamma. Ja izvēlas apģērba krāsu no „neīstās” krāsu gammas, var iegūt nogurušu izskatu, tumšus lokus zem acīm vai pelēcīgu ādas toni. Ja izvēlas „īsto” krāsu gammu, tad acis un āda mirdz, un pat pazūd grumbiņas.

Bez četriem gadalaikiem pastāv vēl arī 12 tonalitātes – tīras, maigas un siltas vai gaišas (vēsas) krāsu paletes. Katrā gadalaikā ir 3 tonalitātes.

Aplūkosim katru krāsu tipu.

Tātad, Ziemas meitenes un sievietes izceļas ar spilgtu un kontrastējošu izskatu.

Acis — pelēkas, gaiši zilas, zilas, brūnas.

Mati — pelnu krāsā, brūni, sirmi, melni.

Āda— porcelāna, ar gaiši zilu nokrāsu, olīvkrāsas.

Piestāv tīri, spilgti, vēsi toņi: melns, ogļu melns, pelēcīgi-pelēks, sniegbalts, citrondzeltens, rubīnsarkans, spilgti zils, Alpu vijolīšu krāsas, sulīgi zaļš, lavandas krāsas.

„Ziemas” slingu paraugi

Kuba (dolcino.ch)

Zebra (lakats.lv)

Zoie(hotsling.com)

KKM Ziemas meitene - magone
Marmora krāsas āda kombinācijā ar melniem matiem – mūsu priekšā ir kontrastējoša Ziema. Un tas ir vienīgais krāsu tips, kas var bezbailīgi nēsāt melnas krāsas drēbes! Tādai māmiņai piestāv spilgts vēsas krāsas slings, piemēram, šādos zilās krāsas toņos.

Pavasara krāsu tips:

Acis — gaiši zilas, zaļas.

Mati — zeltaini, zeltaini rudi, gaiši kastaņbrūni, ar dzeltenīgu nokrāsu.

Āda — bēša, persiku krāsas, ziloņkaula krāsas, ar vasarasraibumiem.

Pavasarim piestāvēs: ziloņkaula krāsa, bēši pelēks, karameļu un aprikožu krāsa, koraļsarkans, ametista krāsa, zilganzaļš, dzeltenīgi zaļš.

„Pavasara” slingu paraugi

Saulesstars (lakats.lv)

Zara Fresh (ellevill.com)

#24 (girasol.de)

KKM Pavasara meitene - Rozmarin - piemērs veiksmīgi izvēlētam komplektam Pavasara tipam: māmiņas dzeltenīgi rozā topiņš izceļ ādas krāsu un piešķir tai toni, tas labi saskan ar magoņsarkano slingu, biksēm un somu. Tik spilgta baltā krāsa nav gluži „pavasara” krāsa, taču tā tiek izmantota lielākā attālumā no sejas – apavi, mazulītes drēbes un uzdruka uz somas – tāpēc tā absolūti nekonfliktē ar kopējo tēlu. Košā soma ir labi piekombinēta apģērbam.

Meitenes, kas pieder pie Vasaras tipa, atšķiras ar vēsiem toņiem:

Acis — gaiši zilas, zeltaini brūnas, zilas, zaļas.

Mati — vidēji brūni, gaiši brūni, pelnu kastaņbrūni, platīn-blondi.

Āda — porcelāna krāsas ar vieglu sārtumu, gaišas olīvkrāsas, rozā.

Pie vasaras toņiem pieder: piena balts, balts ar bēšīgu nokrāsu, salmu dzeltens, aveņkrāsas, ķiršu krāsas, *****sijas krāsas, ceriņkrāsas, dūmakaini zils, džinsu zils, smaragdzaļš, dūmakaini pelēkzaļš.

„Vasaras” slingu paraugi

Eva (didymos.com)

Paul (didymos.com)

Zilie riņķi (lakats.lv)

KKM Vasaras meitene — Ljubov.
Vēsas smilškrāsas slings ideāli piemērots tāda paša toņa svārkiem, savukārt gaišā izšuvuma uz svārkiem dēļ kopējā krāsu gammā lieliski iederas arī topiņš.

Silto Rudens tipu raksturo:

Acis — gaiši brūnas, dzintarbrūnas, gaiši zilas, pelēkas ar brūnām dzīsliņām.

Mati — kastaņbrūni ar vara nokrāsu, bronzas, kastaņbrūni, gaiši brūni ar vara nokrāsu.

Āda — persiku krāsas, dzeltenīgi bēša, ziloņkaula krāsas ar maigu persiku toni, tumsnēja.

Rudenim piestāvēs: šampanieša krāsa, krēmkrāsa, dzeltenīgi pelēks, zeltaini bēšs, kafijas brūns, ķieģelsarkans, tomātsarkans, persiku krāsa, oranži rozā, kazeņkrāsa, haki, zaļo zirnīšu krāsa.

„Rudens” slingu paraugi

Jacob (didymos.com)

Rubin-Mandarin (didymos.com)

Sarkanās lentas (lakats.lv)

KKM Rudens meitene — macabra.
Slings piemeklēts matu krāsai – ļoti svaiga un oriģināla ideja. Arī pārējās krāsas (mazuļa drēbītes un jaciņa ir vienā tonī) – lieliski! Bet tam, protams, ir nepieciešama koša matu krāsa – ruda, sarkana, gaiši brūna.

Nebūtu slikti, ja visa jūsu garderobe sastāvētu no jūsu paletes krāsām. Tādā gadījumā visas drēbes būtu saskaņotas pēc krāsas, un tās varētu vieglāk kombinēt savā starpā. Īpašu uzmanību toņu izvēlē vajadzētu veltīt tām lietām, ko jūs valkāsiet sejas tuvumā – krekliņi, blūzes, topiņi. Tie spēj darīt brīnumus vai arī otrādi – apslēpt jūsu daiļumu.

Slinga izvēle ir īpašs process. Labāk ir izvēlēties nevis vienas krāsas slingu, bet gan krāsainu. Nevajag ierobežot fantāziju – svītras, uzdrukas, raksti, krāsu pārejas. Tad jums arī vieglāk būs piemeklēt pārējo apģērbu. Raksts ir atkarīgs no jūsu apģērba stila. Ja jums patīk etniskais stils, tad droši ņemiet slingu ar nacionāliem rakstiem. Ja tuvāks ir modernais, urbanistiskais stils, tad izvēlieties ģeometrisku rakstu vai strīpainu slingu. Bet, ja jūsu stils ir ļoti sievišķīgs, tad jūs noteikti izdaiļos ziedu raksti.

Vislabāk, ja var pieskaņot slingu aksesuāriem – somai, cepurei, apaviem vai jostai. Neaizmirstiet arī par bižutēriju – auskari, rokassprādzes vai krelles jums palīdzēs salikt pareizos akcentus. Pārējam apģērbam ir jābūt pēc iespējas neitrālam jūsu krāsu paletes ietvaros. Ja jūsu slings būs vienkrāsains un ne pārāk uzkrītošs, tad var atļauties vilkt drēbes košākās krāsās, ar zīmējumiem un krāsu spēlēm. Vienkārši ir jāatceras viens noteikums: košs, krāsains un ar rakstains var būt vai nu slings – un tam mēs izvēlamies neitrālu vienkrāsainu apģērbu, - vai māmiņas tērps, un tad slings ar savu krāsu atkāpjas otrajā plānā, bet tam ir jābūt pieskaņotam.

Turklāt ir svarīgi saskaņot slingu ar pašu apģērbu – ir atšķirība, vai jūs velkat džinsus, kleitu vai svētku drēbes. Nevajadzētu aizrauties ar sarežģītām formām, izsmalcinātu dizainu vai krāšņiem izšuvumiem – slings aizsegs visu tērpa greznumu, un arī mazais var sabojāt aplikācijas vai netīšām noplēst rotājumus. Vislabākās ir vienkāršas kvalitatīvas lietas skaistās krāsās. Un ir jāatceras, ka melnā krāsa piestāv tikai vienam krāsu tipam –

Tīrai Ziemai. Pārējiem no šīs krāsas būtu jāizvairās. Vajadzētu arī atteikties no augstajiem papēžiem, jo pirmkārt jums ir jāpārnēsā mazulis. Kas attiecas uz visu pārējo – jūs varat atļauties praktiski jebko!

Ceru, ka mani padomi jums palīdzēja. Tagad slinga izvēle vairs neliksies tik grūta, bet gluži otrādi – tā kļūs par patīkamu notikumu!

Slingomāmiņu pieredze, izvēloties slingu...

macabra:
Izvēloties apģērbu pastaigai ar slingu, es, protams, par pamatu ņemu paša slinga krāsas un meklēju drēbes no tās pašas krāsu gammas vai, lai tās būtu tuvas pēc krāsu apļa. Ja slings ir zils, tad parasti velku džinsus un augšā kaut ko gaišu – gaiši zilu vai baltu, lai slings izceltos un nesaplūstu ar apģērbu. Dažreiz speciāli veidoju krasu kontrastu, uzvelkot kādu spilgtu augšiņu, teiksim, pieskaņotu matu krāsai – tā, lai būtu krāsu spēle: apakšā zils, zils slings, bet jaka, piemēram, oranža.

Savukārt, ja slings ir oranžs, tad darbojas tas pats princips – augšā dzeltens/balts/oranžs, apakšā – džinsi vai brūnas bikses. Bērna drēbes es arī pieskaņoju slingam un savam apģērbam.

Ir ļoti ērti, ja slingam ir divas krāsas, piemēram, brūns ar rozā, tad var skaisti apspēlēt šīs krāsas, uzvelkot rozā topiņu un brūnas bikses vai svārkus sev un bērnam.

Murr:
Man ļoti patīk ģērbties pašai un arī piemeklēt apģērbu bērniem. Man pat bojājas garastāvoklis, kad redzu, ka tētis bērnam ir uzvilcis violetus legingus ar sarkanām zeķēm un zaļu krekliņu ar dzeltenu jaciņu. Īsāk sakot – nekas ne ar ko nav saskaņots ne pēc krāsas, ne pēc kopējā izskata. Es neesmu stilists, bet man ir svarīgs tēls, kas tiek veidots ar apģērba, aksesuāru, frizūras un grima palīdzību.

Izvēloties apģērbu sev, man ir svarīgs siluets un krāsa. Tie man, laikam, ir galvenie kritēriji. Man nepatīk raibs apģērbs, dodu priekšroku maksimums 3 krāsām, kas saskan (vai kontrastē) savā starpā. Ja man gribas akcentēt kādu noteiktu aksesuāru, piemēram, jaunās krelles vai burvīgo bērna cepuri, es cenšos visu pārējo apģērbu piemeklēt maksimāli neitrālos vienas krāsas toņos, lai radītu fonu.

Bieži vien par šo aksesuāru, ko vēlos izcelt, kļūst slings, tāpēc mans apģērbs pārsvarā ir neitrālos toņos – ērtas bikses (klasiskās, džinsi vai platās linu bikses), augšā velku kaut ko piemērotu biksēm, un bērna drēbītēs atkārtojas mana apģērba krāsas, bez spilgtiem elementiem. Tas man ir slings-šalle.

Pārējie slingi man noder, kad nepieciešams aši aizskriet no mašīnas līdz mājām vai no veikala ratiem līdz autostāvvietai.

Tie slingi ir absolūti neitrālos toņos. Vasaras periodā šāds slings man bija baltā krāsā, jo praktiski visas vasaras drēbes man ir gaišā vai baltā krāsā. „Ziemas” slinga-palīga variants – haki krāsā, jo virsjakas un lielākā daļa apavu, somu un drēbju man ir brūni-pelēkā krāsā.


Apspriežam rakstu un uzdodam jautājumus šeit
23

Publicēts: понедельник, 23 января 2012
Skatīts 6790

© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujasРига, Латвия
Svētd., 14/07
diena

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
22°..24°

Vējš DR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Svētd., 14/07
vakars

nedaudz mākoņains

/images/weather/n_1_10_0_0.jpg
21°..23°

Vējš DR, -1-1 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Pirmd., 15/07
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
17°..19°

Vējš ZR, 0-2 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm
Pirmd., 15/07
rīts

nedaudz mākoņains

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
20°..22°

Vējš A, 0-2 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 2 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022