Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

NodarbībasFotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod
Afinka, Ņina Geronika

No krievu valodas tulkoja Mistressss, Alla Meņģele

KKM lietussargu fotozāle Kreatīvā galerijā


Ilgi gaidītā meistarklase - vasarīgā konfekšu lietussarga veidošana

Par konfekšu lietussarga ideju vēlos pateikties Interneta lietotājam ytenok.

Vissarežģītākais posms mūsu lietussarga veidošanā ir materiālu izvēle, tāpēc šoreiz tieši materiāliem es veltīšu vairāk uzmanības un centīšos rakstīt par tiem sīkāk. Uzskatu par savu pienākumu brīdināt, ka šis darbiņš nav domāts iesācējiem. Lai izgatavotu lietussargu, ir nepieciešamas noteiktas prasmes konfekšu pušķu veidošanā, īpaši vēlos pievērst uzmanību darbam ar karsto līmi, jo šoreiz tas būs īpaši darbietilpīgs process – ir svarīga rūpīgums un pacietība, un, galvenais, ir jārēķinās ar lielu laika patēriņu. Manuprāt, darbs ar mežģīnēm ir loti smalks, var pat teikt, filigrāns.

Tātad, lietussargam būs nepieciešams:

1. Nošķelts putuplasta konuss. Kaut ko līdzīgu var nopirkt veikalā „Tiimari”, paciņā ir 3 gabali, vai arī var pašiem izgriezt konusu no putuplasta (putuplastu var iegādāties celtniecības materiālu veikalos – tas tiek tirgots loksnēs). Šos konkrētos konusus es pirku Alfā, veikalā Tiimari.

2. Mežģīnes lietussargam. Aptuvenais platums 15 cm, krāsu var izvēlēties jebkuru, audumu arī (izņemot organzu), tikai jāņem vērā, ka audumam ir jābūt vieglam. Vajadzēs aptuveni 1.5 m auduma.

3. Neliela kartona loksne (vislabāk balta), lai varētu izgriezt nelielu apli – rēķinieties ar aptuveni 10 cm diametrā.

4. Stieple 1.0 ar baltu teipa lenti. Jāņem 4 veselas stieples, tās ir jāsagriež uz pusēm. Ja vēlaties, lai lietussargs būtu stingrāks un to varētu likt uz sāna, tad stieples vietā varat izmatot koka iesmiņus.

5. Kabelis. Kabelis ir nepieciešams tāds, kas labi lokās un kuru var labi nofiksēt. Tie ir dažādi. Manis izmantotais maksā 0.96 Ls/m, pirkts DEPO. Mums būs nepieciešami 38 cm (kļūdu un izmēģinājumu metodes ceļā sapratu, ka šis ir ideālais garums). Kabeļa diametrs – 1 cm.

6. Mežģīnes. Viena veida mežģīnes būs nepieciešamas, lai slēptu augšējās šuves, cita veida mežģīnes ir paredzētas lietussardziņa malām (bet var izmantot vienas un tās pašas). Skatieties, lai mežģīņu krāsas saskanētu ar lietussarga pamatkrāsu. Ja uz lietussarga malām un šuvēm būs dažādas mežģīnes, tad jāskatās, lai tās saskanētu savā starpā faktūras un krāsas ziņā.
Lietussarga malām ir nepieciešams ap 1.20 m mežģīņu, šuvju apdarei labāk paņemt ar rezervi - 2 m.

7. Atlasa lentīte, mazliet platāka par 1 cm. Garums ir nepieciešams tāds, lai varētu aptīt kartona aplīti. Ņemiet 3 vai labāk pat 4 metrus - visādam gadījumam.

8. Organzas lentīte, smukai lietussarga spices aptīšanai. Atcerieties par krāsu saskaņošanu. Garums aptuveni 1 - 1.5 metri.

Būs nepieciešama arī karstā līme (ņemiet ar rezervi), balta teipa lente un viss nepieciešamais, lai varētu izdekorēt lietussarga augšu, t.i., viss, lai varētu uztaisīt parastu konfekšu pušķi. Uzreiz pievērsiet uzmanību lietussarga krāsām un izvēlieties dekoram tādus materiālus, kas būs saskaņoti ar pašu lietussargu.
Atcerieties, ka augšiņa no konfekšu ziediem nedrīkst būt pārāk masīva, netaisiet lielus ziedus. Šim nolūkam labi noderēs konfektes „Mersi” un „Geiša”.

Tagad ķeramies pie darba:

1. Pirmkārt, ņemam kabeli un aptinam to ar baltu (mūsu gadījumā) teipa lenti, aptinam ļoti uzmanīgi. Viens kabeļa gals būs skaisti aptīts ar lenti, tā būs lietussarga spices locījuma vieta. Otrs kabeļa gals paliek neaptīts (aptuveni 1.5 – 2 cm), lai to varētu ielīmēt konusā.

2. Aptinam kabeli ar atlasa lenti vai ar jebkuru citu lentīti, citiem vārdiem, dekorējam to, dažās vietās uzpilinām nedaudz līmes un fiksējam.

3. Ņemam putuplasta konusu, ar šķērēm izveidojam nelielu caurumu kabelim (konusa platākā daļā) un ielīmējam mūsu dekorēto kabeļa gabalu.

4. Izgriežam no kartona aplīti 10 cm diametrā, tam pa vidu izgriežam caurumu 1 cm diametrā (tas ir domāts kabelim). Smuki aptinam mūsu aplīti ar lenti.

5. Ļoti uzmanīgi izvelkam kabeli caur aplī izgriezto caurumu un pielīmējam pie konusa.

6. Ņemam sagatavotos 8 stieples gabalus (vai koka iesmiņus) un aptinam tos ar teipa lenti. No vienas puses smuki nobeidzam, bet citu stieples galu aptuveni 1.5 cm garumā var neaptīt, jo mēs to ielīmēsim konusā.

7. Nākamajā posmā mēs krustām ielīmēsim konusā mūsu stieples (veidosim lietussarga karkasu). Lai tās ielīmētu taisni un vienādi, sākumā jānomēra viena, ar marķieri jāatzīmē, līdz kurai vietai tā tiks ievietota konusā, un tāpat jāatzīmē arī uz pārējām septiņām stieplēm – tad mūsu lietussarga spraišļi būs vienādā garumā. Viena svarīga piezīme – stieples jāielīmē tā, lai tās neskartu konusā jau ielīmēto kabeli, t.i., jāielīmē ne pārāk dziļi. Stieples ir jālīmē pie pašas konusa pamatnes, praktiski tieši virs kartona apļa (līmēsim tādā veidā ar nolūku, lai tad, kad skatīsimies uz lietussardziņu no apakšas, spraišļi smuki un cieši piekļautos kartonam un nebūtu redzams caurums).

8. Priekšā ir piņķerīgs darbs, nomērām audumu un pielīmējam to lietussarga spraišļiem. Sākumā jāizlemj, vai lietussarga spraišļu gali būs redzami vai nē, jo no tā ir atkarīgs, kā Jūs pielīmēsiet audumu – vai pilnībā nosegsiet galus, vai atstāsiet tos nenosegtus. Vēl pāris vārdu par pielīmēšanu. Es daru tā – ņemu audumu, uzmanīgi pielīmēju to pie spraišļa (vērojiet, lai līme nebūtu redzama no apakšas, lieki līmes pilieni jānoņem uzreiz), pēc tam audumu uzmanīgi nogriežu un tā rīkojos ar katru sektoru. Tātad, es negriežu audumu gabalos pirms pielīmēšanas. Pamēģiniet, varbūt Jums sanāks citādāk.

9. Tagad mums ir jānoslēpj auduma savienojuma vietas. Ņemam sagatavotās lentes un smuki pielīmējam uz šuvēm. Ar līmi ir jāstrādā ļoti uzmanīgi, lai nebūtu redzami lieki līmes pilieni.

10. Lūk, mūsu lietussarga karkass ir gatavs. Var ķerties pie augšas dekorēšanas ar konfektēm un citu dekoru.

Ja Jūs esat nonākuši līdz šim posmam, tad droši var teikt, ka esat sasnieguši jaunu līmeni pušķu veidošanā un tagad varēsiet uztaisīt gandrīz jebkuru kompozīciju.
Es Jūs apsveicu ar uzvaru! Ceru, ka šī informācija Jums noderēja.


Apspriežam rakstu šeit
03

Publicēts: четверг, 3 февраля 2011
Skatīts 15684

© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujasРига, Латвия
Svētd., 14/07
diena

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
22°..24°

Vējš DR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Svētd., 14/07
vakars

nedaudz mākoņains

/images/weather/n_1_10_0_0.jpg
21°..23°

Vējš DR, -1-1 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Pirmd., 15/07
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
17°..19°

Vējš ZR, 0-2 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm
Pirmd., 15/07
rīts

nedaudz mākoņains

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
20°..22°

Vējš A, 0-2 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 3 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022