Krizdole
Adaptācijas nedēļa - 2.daļa
6.septembris – Pirmdiena, sportiskā diena
No rīta manai pirmklasniecei dikti nāk miegs. Nācās man iet izslēgt modinātāju un vēl kādu laiku celt augšā guļaviņu. Sekas tam, ka vakar neizdevās normālā laikā pierunāt doties gulēt, jo vēl šis krikums jāpabeidz darīt, tad jāuzēd, tad vēl ilgā vakara tualete un iemigšanas process.
Pirmā sporta stunda šodien – mazliet stresiņš mammai, kā gan meita tur tiks galā ar drēbēm un botām (šņorēm), kā arī jāpaspēj saģērbties ir īsa starpbrīža laikā. Skolā ir ļoti maza sporta „zāle” pagrabā, līdz ar to rudeņos un pavasaros sporta stundas notiek ārā labā laikā un iekšā, ja līst. Līdzi jānes gan garais, gan īsais sporta tērps un sporta tērpa maisiņā viss knapi, knapi salien. Sporta stundas laikā esot spēlējuši spēles un „esot gājis pat ļoti labi”.
Audzinātājai apnicis katra bērna vecākiem visu atkārtot, līdz ar to būs sapulce trešdien. Jāpārrunā aktuālie jautājumi par nodarbībām, noteikumiem utt. Kā arī ir jau izziņota pirmā skolas ekskursija – mūsējie braukšot uz „Zaķīšiem”. Izskatās, ka mums ir samērā aktīva skola un arī skolotāja, kas necenšas izvairīties no aktivitātēm ar bērniem ārpus skolas.
7.septembris – Atklājam baseina sezonu
|
Atnākot pakaļ, neatrodu savas meitas skolas somu pie viņas sola un meitu pašu. Skapīti gan jaka stāv. Sāku nervozēt, kur palicis mans bērns. Izrādās, meita pārsēdināta uz citu solu, augstāku. Tagad sēž blakus puisim... Soma karājas pie cita sola un arī meita drīz parādās, aizkavējusies ēdamzālē. Papildporciju sulas dzērusi. Būs laikam atkal jāizrunājas par papildporcijām pusdienās ar viņu. Citādi drēbju skapis radīs pārāk lielu robu manā budžetā.
Šodien beidzot atsāksim peldēšanu – divas reizes nedēļā meita dodas mācīties peldēt uz tuvējās skolas peldbaseinu. It kā jau apmācība ir 3 gadi, bet tā kā viņi sāka mācīties no 4 gadiem, tad piedāvāja palikt vēl ceturto gadu un visi viņas grupas bērnu vecāki piekrita – bērni jau sadraudzējušies, vecāki arī, savs tusiņš. Bērni viens pēc otra noilgojušies dauzās pa baseinu, vecāki tikmēr koridorā skolas lietas apspriež - kāds nu kurā skolā režīms, labumi utt. Klausos ar vienu ausi, jo grupā krievu bērni un apspriestas tiek krievu skolas. Evija ir vienīgā latviete baseina grupā un daļēji arī pateicoties baseinam apguvusi krievu valodu pa šo laiku tīri labi, jo trenere viņai speciāli visas komandas pirmos gadus tulkoja un arī bērni savā starpā krieviski runājās. Tagad jau nesaprot treneres teikto (izliekas nesaprotam) tikai tad, kad aizspēlējusies vai arī slinkums pildīt norādījumus.
|
8.septembris – Pirmā trauma skolā un vecāku sapulce
Tā kā vakar atgriezāmies mājās pēc baseina tikai pēc deviņiem un gulēt devāmies vēlāk, mazliet satraucos, vai izdosies no rīta paspēt laicīgi uz skolu piecelties. Bet viss kārtībā – auklīti sagaidām jau brokastojot un pēc tam es pavadu savu pirmklasnieci uz skolu. Liela meitene jau taču, tāpēc atstāju viņu garderobē un dodos prom uzreiz, lai jau pati tiek galā ar noģērbšanos.
Pusdienlaikā dodos pakaļ un audzinātāja mani sagaida ar ziņu par pirmo traumu – puns pierē. Esot dauzoties saskrējusies ar klasesbiedru. Pirmā palīdzība sniegta, ledus pielikts. Nu neko darīt, ne pirmais, ne arī pēdējais puns, kā arī pie tādiem esmu jau pieradusi no bērnudārza laikiem, kad regulāri kaut kur bija kāds zilums uz bērna vai puns. Nav man mierīga paimeitiņa mājās.
Pēcpusdienā, kad soma rītdienai sakārtota (mājasdarbu nav, tikai jāieliek rītdienai grāmata mūzikai un jāizņem šodienas Ētikas darba burtnīca) auklīte piesakās iziet pastaigāties kopā ar abām meitenēm. Tiek savākti krītiņi zīmējumiem uz asfalta un visas trīs dodas pastaigā. Pagaidām pēc skolas sanāk pastaigā ārā, bet kad sāksies tumšās pēcpusdienas un pagarinātās dienas nodarbības, tad mājās nāks ap pieciem, pastaiga īsti vairs nesanāks. Būs jāspiež uz svaigā gaisa elpošanu brīvdienās vairāk.
Man vakarā paredzēta došanās uz vecāku sapulci.
Sapulce norit raitā tempā, jo runājamā daudz. Tiek izrunāti jautājumi par pulciņiem, ko darīt, ja bērns saslimis(kādas zīmes, kā uzzināt mājasdarbus), par ekskursiju, kolektīvo foto, kā noritējusi pirmā mācību nedēļa.
9.septembris – Svārku laiks klāt
Šorīt meita izlēma, ka nevilks bikses, bet gan svārkus. Labi, ka man vairs nav jāuztraucas par pastaigām ārā, dubļu peļķēm, smilšukastēm un slidkalniņiem, kad labāk ir vilkt bikses – uz skolu var vilkt arī svārkus. Līdz šim pārsvarā visur tika vilktas bikses, tikai bērnudārza grupiņā telpās vilka svārkus.
Skolā viņus pārbauda mūzikas skolotāja, atlasot korim „derīgos”, kā arī dejošanas skolotāja veic savu pārbaudi. Evija iekļuvusi gan kora, gan deju pulciņa sarakstā starp tiem bērniem, kuri varētu apmeklēt abus pulciņus. Meita jau staro par iespēju doties gan tur gan tur(„Gribu, gribu, gribu....”), bet vai tas netraucēs mācības? Vai nebūs par lielu slodze?
|
|
10.septembris – Adaptācijas nedēļas beigas
Dienasgrāmatā jau pirmie ieraksti par nākamo nedēļu – nākamo pirmdien 5 stundas un Evija jau sarakstījusi, kas katrā stundā jāņem līdzi. Tāda šifrētā ziņa – MG, DB, UK, kas „tulkojams” pavisam elementāri, kā izrādās, - mācību grāmata, darba burtnīca, uzdevumu krājums. Skolotāja izdomājusi šādu pieraksta sistēmu, jo pagaidām rakstīt garus vārdus ir ļoti ilgi jaunajiem skolniekiem. Pat šie ieraksti jau prasīja laiku saprast kurā lapā, kurā rindiņā un ko rakstīt. Brīvdienās būs jāsaraksta stundas nākamai nedēļai, redzēs, kā nu veiksies pirmklasniecei.
Tā nu ir pagājušas 7 adaptācijas dienas skolā. Interese par skolu vēl zudusi nav, no rītiem meita dodas turp labprāt. Pēcpusdienās gan ir sagurusi – tomēr tā ir liela slodze tādam mazam cilvēciņam.
|
Man patīk tas, kā šis process organizēts mūsu skolā – katru dienu 3 stundas, no kurām 1 priekšmeta stunda(katru dienu cita) + papildus nodarbes, kā, piemēram, kora pārbaude, deju pulciņa pārbaude, dažādi zīmēšanas/līmēšanas darbiņi. Tāda mīksta pāreja no bērnudārza režīma uz skolas stundu režīmu. Lai bērns saprastu, piemēram, ko nozīmē iet uz sportu(pārģērbties, kaut kur doties). Nevis uzreiz 5 stundas vienā dienā, viss jauns, nezināms + vēl uzreiz kaudze mājasdarbu. Vecākiem, protams, tas ir grūti – jāizdomā, kas varēs 11:30 izņemt bērnu no skolas, jo pagarinātās dienas nodarbības sāksies tikai nākamajā nedēļā.
|
Apspriežam rakstu šeit
| Publicēts: понедельник, 13 сентября 2010 Skatīts 5137 |
© Aizliegts izmantot materiālus bez
administrācijas rakstiskas atļaujas