Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod




Valeria, Valerija Jefimova un Murr, Margarita Utevska

No krievu valodas tulkoja Alisa Čerņavska.


Ratiņi, slingi ar riņķiem, šalles, mugursomas un „ķengursomas”…

Kā jaunajai māmiņai nesamulst tādas izvēles priekšā? Kā izvēlēties tieši to, kas viņai ir vajadzīgs? Pamēģināsim mazliet tikt skaidrībā.

Tātad, iedomāsimies. Māmiņas un jau staigājošā mazuļa parasta pastaiga mūsu rudens vai ziemas klimatā.

Uzvelkam bērnam visus apģērba slāņus. (Un uzskatām, ka mums ir paveicies, ja slānis nav novilkts ātrāk, nekā velkam nākamo). Beidzot uzvelkam cepuri un kombinezonu. Uff, varam izelpot. Ļoti, ļoti ātri ķeramies klāt saviem apaviem un jakai, apģērbjamies, neaizmirst somu, cimdus, atslēgas – izskrienam kā lode, lai neviens nesasvīstu. Ņemam līdzi ratiņus. Veiksme, ja ratiņi nav jānes lejā no augsta stāva un nav jāsaliek. Vienkāršosim un iedomāsimies, ka ratiņi jau gaida lejā pilnā gatavībā. Kāpjam nost pa kāpnēm - tā arī ir aizraujoša epopeja ar mazuli, kas tikko sācis spert pirmos soļus. Viņš jau jūtas „pieaudzis” un patstāvīgs, bet uz katra soļa krīt uz deguna, un nav iespējams pierunāt viņu pieņemt palīdzību…

Nu tad beidzot izgājām ārā. Iesēdāmies ratiņos. Veiksme, ja neviens neprotestē. Vai arī ir paveicies pierunāt. Nu tad braucam. Ceļš ir izdangāts, bet to var pārdzīvot, peldam pāri visām peļķēm savos zābakos, jo pa celmiem gan ratiņi neizbrauks. Vai nu vēl labāk – šeit ir kupena, bet te uz trotuāra ir mašīna – kāds neatrada labāku vietu, šeit atkal ceļš un satiksme. Un tev priekšā bērns raujas un laužas ārā no ratiņiem – mammu, laid taču paskriet! Nu labi, ar dievu uz pusēm (paveicās, ja ar sausām kājām) tikām līdz staigājamai vietiņai. Mammuuuuu, laid čāpot!!! Izkāpjam no ratiņiem, ilgi čāpojam uz vietas, ielienam peļķēs, slapjdraņķī vai sniegā (labi, ja sniegs ir tīrs, nevis kaimiņsuņa izpētīts). Ir gan ļoti paveicies, ja pastaigas laikā nebija plānots ieiet veikalā. Mammuuuuuu, ir apnicis, esmu noguris, gribu atpakaļ ratiņos (vajadzīgo pasvītrot). Noslaukām kājas, iekāpjam iekšā. Ziniet, cik laika ir nepieciešams vidusmēra mazulim, lai atpūstos? Pusotra minūte! Ir jau pārbaudīts! Mammuuu, atkal gribu staigāt pats! Rezultātā pastaiga izskatās kā māmiņas skraidīšana apkārt ratiņiem un neapklustošas prasības „piesprādzē, pavizini, atsprādzē, izņem ārā, nosēdini atpakaļ un tad atkārto visu no gala vēl kādas 148 reizes!”

Vai ir kāda izeja? Jā! Māmiņai palīgā nāk slings. Senlaicīga pārbaudīta ierīce mazu bērnu nēsāšanai (ņemiet vērā, ka ratiņiem nav vēl apritējuši 150 gadi).
Slingam ir vesela virkne priekšrocību. To jau visi zina. Kaut arī, ja sākt domāt…

Taisāmies iziet pastaigā ar slingu.
Ģērbjam mazo visos apģērba slāņos, kaut arī tomēr vieglāk, nekā ratiņos, t.i., slāņu ir mazāk, un tas jau ir pluss. Tālāk pašas ģērbjamies, ātri ietinamies šallē (vispār māmiņas, kas uz gurna nēsā 10 un vairāk kilogramu, var tikai pielūgt), iebāžam tur bērnu. Atslēgas. Cimdi. Izejam. Nu labi, ar kāpnēm problēmu nav, dziedot dziesmas un dejojot ejam ārā. Mierīgi laipojam starp ciņiem un peļķēm, izvēloties sev ceļu, paejam garām auto novietošanas noteikumu pārkāpējam un izejam pie staigājamās vietiņas. Un līdz šim brīdim tas viss it kā skan ideāli, bet te nu klāt ir staigāšanas laiks. „Mammuuuu, gribu čāpot!” un „Mammuu, gribu atpakaļ, esmu noguris!”. Iekāpšanu un izkāpšanu var atkārtot lielākais reizes 10, un tad jau slapja no fiziskās aktivitātes māmiņa un noguris bērns pastaigu beigs ļoti drūmā noskaņojumā.

Tomēr tehniskais progress nestāv uz vietas. Vienkārša „nestrukturēta” slinga vietā nāk ERGONOMISKĀ mugursoma bērnu nēsāšanai. Kas tajā ir tik īpašs?

Lai būtu skaidrs, aiziesim pastaigā trešo reizi. Tātad, ģērbjam bērnu siltajās drēbēs, pie tam slāņu daudzums ir mazliet mazāks nekā slingā. Tad ģērbjamies pašas, ar vienu drošības āķa klikšķi uzvelkam slingu, ņemam bērnu uz rokām un ar otru klikšķi nostiprinām lences. Kāpnes, mašīna un trotuāra un peļķes – viss ir tīrais nieks, tāpat kā parastajā slingā. Visi brīnumi sākas, kad esam atnākuši pastaigas vietā. Mammuuu, gribu čāpot! – Klikšķ! Brīvs! – Mammu, esmu noguris! – Klikšķ! Pastaigāsimies. – Mammuuuuuu, šeit ir kaut kas interesants, laid! – Klikšķ! Brīvs! Un tā kaut vēl 148 reizes un vēl divas līdz apaļai summai. Vai tik tas nav brīnums?

Bet esiet uzmanīgas! Ne jau katrs pārnesamais ar sprādzēm un lencēm ir ergonomiskā mugursoma bērna nēsāšanai. Šodien mūsu veikali piedāvā visādas ķengursomas lielā daudzumā, bet praktiski neviena ķengursoma nenotur mazuli pareizā fizioloģiskajā stāvoklī. Mazulis tajā izskatās kā neveiksmīgi piezemējies izpletņlēcējs – viņš karājas vertikālā stāvoklī, noturot visu savu svaru uz starpenes. Un vēl - tādas somas ir domātas bērniem ar svaru līdz 8 kilogramiem (un kādam jau 3 mēnešos tāda soma būs par mazu).

Ar ko tad atšķiras ergonomiskā mugursoma no ķengursomas? Mugursomas ir konstruētas tā, lai atveidotu bērna fizioloģiski pareizu stāvokli slingā. Labai ergonomiskajai mugursomai:

  • muguriņa ir mīksta un plata, tā vienmērīgi atbalsta bērna muguriņu un ļauj iesēdināt bērnu „vardītes” pozā (ceļgali ir augstāk par dupsi);
  • nav starpslāņa starp māmiņu un bērnu;
  • lence un josta ir platas, kas ļauj vienmērīgi sadalīt slodzi uz pleciem un jostas vietu;
  • ir iespēja regulēt bērna „pievilkšanu”;
  • nav iespējams iesēdināt bērnu virzienā ar muguru pret mammu;
  • ir iespējams nēsāt bērnus līdz 3 gadiem.

Ergonomisko mugursomu var sākt lietot no dzimšanas. Kaut arī lielākā daļa mugursomu tomēr nenodrošina jaundzimušā muguriņas pietiekamu atbalstu, tāpēc tās iesaka sākt lietot sno brīža, kad mazais jau labi notur muguriņu un galvu – aptuveni no 4-4,5 mēnešiem. Protams, ir arī savs mīnuss – pozu ierobežotība. Nav pieejamas horizontālas pozas, tā saucamā „Budas” poza vai arī ar sanu pret māmiņu.

Pasūtīt un pielaikot ergonomiskās mugursomas var KKM Klubā>>> Rīgā, Kr.Barona ielā 134 jebkurā Kluba dienā, kā arī interneta veikalā www.lakats.lv. Ekskluzīvas mugursomas var pasūtīt arī Igaunijā - Bianka>>>

Tādējādi, ergonomiskā mugursoma ir laba alternatīva slingam ar riņķiem un šallei.
Šo tehniskās domas brīnumu novērtēs ari mazuļu tēti. Kāpēc? Viss taču ir elementāri! Pirmkārt, kuram vīrietim patīk skriet pie sievas un lūgt palīdzību kādā darbā (jūsu gadījumā – uztīt šalli vai uzvilkt slingu). Veiksme, ja tētis pats prot. Un te var lepni – Klikšķ! – un gatavs. Otrkārt, tētiem patīk visādas modernas ierīces ar klipšiem un lencēm (tas nav kaut kāds tur auduma gabals pāri plecam). Tas ir smuki, vienkārši un ērti.


Vispopulārākie mugursomu modeļi. Izvelēties savu:

Beco www.becobabycarrier.com

BiankaBaby www.sling.ee

Bondolino hoppediz.de

Коалабеби koalas.ru

Calyx mamabydesign.com

Connecta connectababycarrier.co.uk

ERGObaby www.ergobabycarrier.com

Manduka www.manduca.de

Scootababy www.scootababy.com


Apspriežam rakstu šeit>>>




17

Publicēts: понедельник, 17 августа 2009
Skatīts 12017





© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujas



Рига, Латвия
Ceturtd., 21/11
diena

nedaudz mākoņains

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
1°..3°

Vējš D, 4-6 m/s
Atm. spiediens 738..740 mm
Ceturtd., 21/11
vakars

mākoņains

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Vējš DR, 3-5 m/s
Atm. spiediens 738..740 mm
Piektd., 22/11
nakts

mākoņains

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Vējš D, 3-5 m/s
Atm. spiediens 739..741 mm
Piektd., 22/11
rīts

apmācies

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
-1°..1°

Vējš D, 4-6 m/s
Atm. spiediens 741..743 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 2 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022