Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod




Džeks Ņūmens, MD, FRCPC


No angļu valodas tulkoja Noela, Liene Nikitina-Zaķe.


Šie ir mani norādījumi sievietēm, kā rīkoties, ja ir “maz piena” (īstenībā lielākajai daļai sieviešu ir daudz piena vai varētu būt daudz piena, bet problēma ir tajā, ka bērns neizzīž visu pieejamo pienu)

  • Centieties pēc iespējas labāk pielikt bērnu pie krūts. Vajadzētu, lai kāds, kas tiešām zina, ko dara, varētu jums parādīt, kā to izdarīt. Jebkurš var paskatīties uz bērnu pie krūts un pateikt, vai satvēriens ir labs. Diagramma parāda, kā pareizāk pielikt bērnu pie krūts. Ja mammai ir daudz piena, satvēriens var arī nebūt perfekts. Bet, ja piena daudzums ir samazināts, bērns saņems vairāk piena, ja viņš būs satvēris krūti labāk. Atrodiet kādu, kas jums varētu palīdzēt klātienē. Video, kurus var apskatīt www.breastfeedinginc.ca/, parāda, kā vislabāk var pielikt bērnu pie krūts.

  • Noskaidrojiet, kā uzzināt, vai bērns izzīž pietiekoši piena. Kad bērns patiešām ēd pienu (viņš neēd pienu tikai tāpēc, ka krūts ir mutē, un viņš izdara zīšanas kustības), jūs pamanīsiet zodiņa pauzi tajā brīdī, kad viņš ir attaisījis mutīti visplatāk un pirms viņš to atkal aiztaisa. Tādejādi zīšanas kustība ir mute vaļā -> pauze -> mute ciet. Ja vēlaties to izmēģināt uz sevis, tad ielieciet savu rādītājpirkstu mutē uz sūciet to tā, it kā sūktu šķidrumu ar salmiņu. Kad jūs mēģināt iesūkt, jūsu zods atrodas zemākajā punktā un tur paliek, kamēr jūs cenšaties kaut ko izsūkt. Kad jūs pārstājat sūkt, zods atgriežas atpakaļ izejas pozīcijā. Kad bērns zīž krūti, šī pauze, kura pamanāma vērojot bērna zodiņu, ir tā, kas norāda, ka bērniņš ir saņēmis piena malku. Jo garāka pauze, jo vairāk piena bērns saņēmis. Kad jūs sapratīsiet šo paužu būtību, jūs varēsiet neuzklausīt lielu daļu nonsensa, kuru zīdošas mātes ik pa laikam dzird – tādu kā “zīdiet bērnu 20 minūtes ar katru krūti”. Bērns, kurš 20 minūtes zīž šādi (ar pauzēm), var pat negribēt ņemt otru krūti. Bērns kurš zīž, bet nerij pieniņu 20 minūtes, tāpat būs izsalcis atlaižot krūti. Šo pauzi varat apskatīt video www.breastfeedinginc.ca/.

  • Ja bērns vairs pats neēd, lietojiet krūts saspiešanu, lai palielinātu piena plūsmu. Krūts saspiešana var būt ļoti noderīga, bet neaizmirstiet sākumā pielikt bērnu pie krūts pēc iespējas labāk. Bērniem ir raksturīgi sākt raustīt krūti, ja piena plūsma kļūst vājāka, tāpēc ir noderīgi uzzināt, kā saprast, vai bērns tiešām ēd pienu, vai tikai zīž un neēd. Kad izskatās, ka bērns vairs nesaņem pienu, un zīž nerijot pienu, pienācis īstais brīdis izmantot krūts saspiešanu, tajā laikā, kad bērns zīž, bet neēd. Dodiet bērnam pirmo krūti tik ilgi, līdz viņš vairs nerij pieniņu arī ja saspiežat krūti. Apskatiet šo “Krūts saspiešana”. Tāpat varat apskatīt video, kā izmantot krūts saspiešanu www.breastfeedinginc.ca/.

  • Kad bērns vairs neēd pieniņu pat pielietojot krūts saspiešanu, nomainiet krūti un atkārtojiet visu procesu. Šādā veidā mainiet krūtis, līdz kamēr bērns saņēmis pietiekošu piena daudzumu.

  • Pamēģiniet lietot siera amoliņa (Trigonella foenum-graecum) vai laimes (benedikta) dzelkšņa (Cnicus benedictus) tējas. Šie divi augi itkā palielina piena daudzumu un pastiprina piena plūsmu. Šeit ir vairāk informācijas par to: Herbal Remedies for Milk Supply.

  • Vakaros, kad bērniem parasti patīk atrasties pie krūts ilgāk, atrodiet kādu, kas jums ierāda, kā novietot bērnu, lai jūs varētu barot guļus. Ļaujiet bērnam zīst un varbūt jūs pat varēsiet iemigt. Vai arī iznomājiet videofilmas un skatieties tās, lai bērns zīž, kamēr jūs skatāties.

  • Ne vienmēr ir viegli saprast, vai bērnam nepieciešams piebarojums. Dažreiz, pielietojot šo protokolu pāris dienas, tiek panākts, ka bērns ātrāk pieņemas svarā. Dažreiz ātrāka pieņemšanās svarā ir nepieciešama, un tā nav iespējama bez piebarojuma. Ja iespējams, dodiet donora pienu no piena bankas. Ja tāds nav pieejams, būs nepieciešams piena maisījums. Tomēr dažreiz lēns, bet stabils svara pieaugums ir visnotaļ pieņemams. Galvenais iemesls, kāpēc raizēties par labu svara pieaugumu ir fakts, ka labs svara pieaugums ir viens no labas veselības rādītājiem. Bērns, kurš labi aug, parasti ir veselīgs, bet ne vienmēr. Tāpat nevienmēr bērns, kurš slikti ņemas svarā, ir slimīgs. Ārsti parasti raizējas par bērniem, kuri aug un pieņemas svarā mazāk par vidējo. Augšanas līknes dažkārt tiek neprecīzi interpretētas. Bērns, kurš seko 10 percentīļu līnijai, aug tā, kā viņam būtu jāaug. Diezgan daudz cilvēku, arī ārsti, tic, ka tikai bērni, kas atbilst 50 percentīlēm un vairāk, aug normāli. Nav taisnība! Augšanas līknes tika radītas, apkopojot informāciju, kas ievākta, izmeklējot normālus bērnus. Kādam vajadzētu būt mazākam par pārējiem 90% bērnu. Šis kāds ir normāls.

  • Ja tiek nospriests, ka nepieciešams piebarojums, labākais veids ir to darīt, liekot pie krūts un izmantojot palīgierīces. Piena maisījumu labāk ievadīt ar palīgierīcēm, nevis pudelītēm, špricēm, krūzītēm vai pirksta barošanas ceļā. Apskatiet šeit “Lietojot laktācijas palīgierīces”. Dodiet piebarojumu tikai pēc šī protokola 3. un 4. punktu izpildīšanas, un kad bērns ir zīdis abas krūtis. Kāpēc labāk lietot palīgierīces?
    • Bērni mācās zīst zīžot
    • Mātes mācās zīdīt zīdot
    • Bērns turpina saņemt jūsu pieniņu
    • Bērns neatteiksies no krūts
    • Zīdīšana ir kas vairāk nekā tikai mātes piens

  • Ja bērns ir sasniedzis 3-4 mēnešu vecumu un ir nepieciešams piebarojums, piena maisījums nav nepieciešams, papildus kalorijas var iegūt, dodot bērnam citu piebarojumu. Pirmais piebarojums var būt saspaidīti banāni, avokado, saspaidīti kartupeļi vai batātes, bērnu putras, tik, cik bērns vēlas, pēc zīšanas, ja joprojām ir izsalcis. Pat šajā vecumā pudeļu došana, ja bērns nepietiekoši izzīž, var izprovocēt atteikšanos no krūts. Ja ir nepieciešams dot piena maisījumu, iejauciet to ēdienā. Piebarojuma uzsākšana trīs-četru mēnešu vecumā, ja viss norit labi, nav ieteicama. Pat, ja svara pieaugums ir mazs, ir vairāki veidi, kā piedabūt bērnu izzīst vairāk piena. Tie būtu jāizmēģina pirms piebarojuma uzsākšanas. Piebarojumu normālā situācija uzsāk tad, kad bērnam parādās interese par ēšanu (parasti apmēram 6 mēnešu vecumā).

  • Ja jūsu bērns pieņēmās svarā pietiekoši vairākus mēnešus, bet tagad vairs nē, apskatiet šeit “Lēns svara pieaugums pēc pirmajiem mēnešiem”. Iemesli samazinātam piena daudzumam arī ir minēti tur. Uzlabojiet, ko ir iespējams uzlabot, un tad pievērsieties šim protokolam.

  • Domperidons ir iespējamība. Tā nav panaceja (maģiskā bulta). Apskatiet rakstus par Domperidonu (Domperidons un Domperidons-2)


    Atbildes uz papildus jautājumiem atrodamas grāmatā
    Dr. Jack Newman’s
    Guide to Breastfeeding

    (ASV izdota ar nosaukumu
    The Ultimate Breastfeeding Book of Answers).




    10

    Publicēts: понедельник, 10 августа 2009
    Skatīts 23996





    © Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujas



Рига, Латвия
Trešd., 17/04
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
2°..4°

Vējš ZR, 1-3 m/s
Atm. spiediens 747..749 mm
Trešd., 17/04
rīts

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
4°..6°

Vējš ZR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 749..751 mm
Trešd., 17/04
diena

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
7°..9°

Vējš ZR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 751..753 mm
Trešd., 17/04
vakars

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
4°..6°

Vējš ZR, 1-3 m/s
Atm. spiediens 753..755 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 0 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022