Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

NodarbībasFotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod
Natālija Maņkovska, sertificēta zīdīšanas konsultante un topošo un jauno māmiņu nodarbību vadītāja KKM klubā.

No krievu valodas tulkoja Bonija Lasmane un Alisa Čerņavska.

Kā vannot mazuli autiņā rāda Lapsa, Alisa Čerņavska un meita Ieva, 1 mēnesi veca.
Fizioterapeites Jeļenas Valteras uzraudzībā.


«... ja es varētu tev izstāstīt...» par vannošanos autiņā.

Vēl pavisam nesen es dzīvoju tavā puncītī, kur bija tumšs, šaurs un visapkārt bija “ūdens”. Ne tik sen es izlēmu piedzimt un tagad dzīvoju kopā ar māmiņu un tēti. Es vēl esmu ļoti mazs, toties ātri mācos – katra diena man ir iespaidu pilna. Viss ir tik jauns, interesants, pārsteidzošs un nesaprotams. Labi, ka tu, māmiņ, visu laiku esi man blakus – es jūtos daudz pārliecinātāks tavās rokās, un daudz kas šajā milzīgajā pasaulē kļūst saprotamāks un tuvāks. Vakarpusē es esmu ļoti noguris no jauno iespaidu pārbagātības un sāku niķoties. Es gribu, lai viss būtu kā agrāk, kad es miegaini šūpojos tevī, un mani nekas un neviens netraucēja.

Vēlies man palīdzēt? Ejam vannoties!

Silts ūdens taču labi noņem sasprindzinājumu, atslābina un nomierina. Pamēģini mani iegremdēt bezrūpības sajūtās, kuras man bija LĪDZ dzimšanai.
Lai viss būtu kā agrāk: šaurs, silts ūdens un dzirdama tava balss, māmiņ!

©ККМ клуб
Palielināt

Mani ir ērti vannot vienkāršā vanniņā ar gludu apakšu.

Aizvērt

Mani ir ērti vannot vienkāršā vanniņā ar gludu apakšu. Kaut kādi speciāli ieliekamie vai “kalniņi” varēs noderēt vēlāk, kad es paaugšos, bet pagaidām man ir visērtāk gulēt uz gludas virsmas.

©ККМ клуб
Palielināt

Lai ūdens netiktu manās austiņās, novieto vanniņu ar nelielu slīpumu.

Aizvērt

Lai ūdens netiktu manās austiņās, novieto vanniņu ar nelielu slīpumu. Lai to izdarītu, zem vanniņas malas var palikt pāris grāmatu. Pašu vanniņu var nolikt uz augstākas virsmas, lai tev būtu ērti. Piemēram, uz virtuves galda virsmas vai uz veļas mašīnas vannas istabā.

Ielej vanniņā nedaudz ūdens. Man patīk, ja ūdentiņš ir patīkami silts, nav auksts un nav pārāk karsts (kad tu iemērci savu elkoni ūdenī, tam ir patīkama siltuma sajūta). Pēc tam, kad es jau būšu vanniņā, varēs pieliet vēl nedaudz ūdens. Tikai nelej man uz vēderiņu, lej kaut kur aiz pēdiņām.

©ККМ клуб
Palielināt

Ietin mani autiņā un ieliec vanniņā.
Uzliec man savu plaukstu, runā ar mani maigi un mīļi, nodziedi dziesmiņu.

Aizvērt

Ietin mani autiņā un ieliec vanniņā. Vai tu neaizmirsi mani pabarot? Nē? Tad ir labi, jo ar pilnu punci ir daudzkārt mierīgāk vannoties. Es netaisos nirt un peldēt, es vēl esmu tam par mazu. Es vēlos vienkārši klusi un mierīgi gulēt ūdenī.

Ja es satraucos vai taisos raudāt – parunā ar mani, tava balss mani nomierina. Galvenais, lai tu pati neuztrauktos, māmiņ! Tavs satraukums uztrauc arī mani. Uzliec man savu plaukstu, runā ar mani maigi un mīļi, nodziedi dziesmiņu. Aplej manu vēderiņu un kājiņas ar silto ūdentiņu – ņemot ūdeni ar savu plaukstu vai ar nelielu krūzīti. Lai tavas kustības ir mierīgas un pārliecinātas. Nesteidzies.

©ККМ клуб
Palielināt

Ja man ir tikai dažas nedēļas, tad es varu arī iemigt turpat ūdenī.

Aizvērt

Man ir silti un patīkami. Ja man ir tikai dažas nedēļas, tad es varu arī iemigt turpat ūdenī. Ja es jau esmu paaudzies, man ir mēnesis vai nedaudz vairāk, tad, visticamāk, gulēt man negribēsies. Es labprāt pagulēšu, paklausīšos tevi, paskatīšos tev acīs, pasmaidīšu.

©ККМ клуб
Palielināt

Ja tu gribi mani ne tikai vannot, bet arī nomazgāt, tad dari to pārliecināti un ātri.
Attin autiņu, sākot ar kājiņām, un tikai pēc tam lēnām attin visu pārējo. Visas manas krociņas zem ūdens iztīri ar saviem pirkstiem.

Aizvērt

Ja tu gribi mani ne tikai vannot, bet arī nomazgāt, tad dari to pārliecināti un ātri. Attin autiņu, sākot ar kājiņām, un tikai pēc tam lēnām attin visu pārējo. Visas manas krociņas zem ūdens iztīri ar saviem pirkstiem.

©ККМ клуб
Palielināt

Neaizmirsti pārbaudīt, vai man viss ir tīrs starp pirkstiņiem, dūrītēs, aiz austiņām, padusītēs.

Aizvērt

Neaizmirsti pārbaudīt, vai man viss ir tīrs starp pirkstiņiem, dūrītēs, aiz austiņām, padusītēs. Īpaši daudz krociņu man ir uz kakla un ap dupsi– pārbaudi tās visas, darot to kārtīgi un maigi.

©ККМ клуб
Palielināt

Kā pašu pēdējo nomazgā man sejiņu un galvu. Man nepatīk, kad ūdens tiek acīs.

Aizvērt

Man ne visai patīk, kad mani mazgā, bet vairāk patīk “maigoties” siltā ūdenī, tādēļ runājies ar mani, lai es pievērtu uzmanību kam citam.
Kā pašu pēdējo nomazgā man sejiņu un galvu. Man nepatīk, kad ūdens tiek acīs. Pietiks ar vienu mitras plaukstas kustību no galvvidus uz zodu.

©ККМ клуб
Palielināt

Jau iepriekš sev uz pleca uzliec sausu autiņu – jo es taču esmu tik slapjš!

Aizvērt

Ūdens atdziest, pēc 10-15 minūtēm vannošanās var beigt. Laiks mani ir izcelt no vanniņas. Jau iepriekš sev uz pleca uzliec sausu autiņu – jo es taču esmu tik slapjš!

©ККМ клуб
Palielināt

Es jau esmu tev uz pleca!

Aizvērt

Plati izplet roku pirkstus, ar plaukstām stipri satver manus sānus, ar pirkstiem pieturi manas rokas pie ķermeņa, pati pieliecies pēc iespējas zemāk pie vanniņas, nedaudz pagriez mani uz sāniem un – opā! - es jau esmu tev uz pleca!

No šejienes es visu varu labi redzēt, un es sev liekos tik liels! Un es neraudāšu, lai arī ir iemesls nelielai neapmierinātībai, mani izcēla no siltā ūdentiņa vēsā gaisā.

©ККМ клуб
Palielināt

Ietin, ietin mani pēc iespējas ātrāk autiņā…

Aizvērt

Ietin, ietin mani pēc iespējas ātrāk autiņā…

©ККМ клуб
Palielināt

Un virsū uzklāj dvielīti, tā ir siltāk un patīkamāk!
Dvielim nevajadzētu aizsegt man acis, jo tad es varu nobīties!!!

Aizvērt

Un virsū uzklāj dvielīti, tā ir siltāk un patīkamāk! Dvielim nevajadzētu aizsegt man acis, jo tad es varu nobīties!!!

©ККМ клуб
Palielināt

Меня нужно согреть в объятях, дать мне грудь, и укачать (можно укачивать на мяче - фитболле) – это гарантия того, что я не буду плакать.

Aizvērt

Un tagad ir svarīgs mirklis, māmiņ! Mani jāsasilda tavos apskāvienos, jādod krūts un jāiešūpo (var uz bumbas – fit-ball) - tā es varu tev galvot, ka neraudāšu. Labāk nedaudz ieēdīšu, nomierināšos... un sagribēsies pagulēt... Māmiņ, es te mazliet pagulēšu, dvielī, tik to mitro autiņu gan izņem ārā!
Krociņas var izsusināt ar dvieli un dažas no tām iesmērēt ar bērnu pūderi, kamēr es ēdu. Var vēl palūgt tēti pārbaudīt manu nabiņu un rūpīgi to apstrādāt – tieši turpat pie krūts un dvielī.
Neliec mani, siltu, uzreiz pēc vannas, uz aukstas pārtinamās virsmas, pat dvielī nē – tas ir ļoti nepatīkami, es tad tiešām sākšu kliegt.

Autiņā vannot mani nevajadzēs ilgi, tikai pirmo manas dzīves adaptācijas mēnesi vai pusotru. Pēc tam es paaugšos, un man radīsies interese ar rociņām un kājiņām plunkšķināt ūdenī, ķert šļakstus un trokšņaini priecāties. Man patiks arī vannoties kopā ar tevi lielajā vannā. Ar laiku man, iespējams, iepatiksies, kad tu vai tētis palīdzēs man peldēt, cieši mani turot rokās “lidmašīnas” pozā, man patiks šļakstīties un spēlēties ar rotaļlietām vannā vai lielā bļodā, grozīties kā jautrai zivtiņai un ar muti laist burbuļus!

Tas viss būs, kad es paaugšos. Un augu es ļoti ātri!Foto www.olivestudio.eu


Apģērbu zīdīšanai
piedāvā
www.fancymom.com


Modeļu grimēšana
Muljasha, Renāta Rogova
(t.26728052)


Apspriežam rakstu šeit>>>
02

Publicēts: воскресенье, 2 августа 2009
Skatīts 13941

© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujasРига, Латвия
Sestd., 25/05
vakars

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
23°..25°

Vējš DA, 0-2 m/s
Atm. spiediens 766..768 mm
Svētd., 26/05
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
17°..19°

Vējš A, 0-2 m/s
Atm. spiediens 767..769 mm
Svētd., 26/05
rīts

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
22°..24°

Vējš A, 1-3 m/s
Atm. spiediens 768..770 mm
Svētd., 26/05
diena

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
26°..28°

Vējš Z, 3-5 m/s
Atm. spiediens 767..769 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 0 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022