Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod




No krievu valodas tulkoja Noela, Liene Nikitina-Zaķe.


Katrai sievietei jāzina, ka viņas piens ir vispilnvērtīgākā barība viņas bērnam pirmos sešus dzīves mēnešus, dažu pētījumu rezultāti uzrāda, ka pat visu pirmo dzīves gadu. Tāpēc viņai vajadzētu censties izpildīt veiksmīgas zīdīšanas pamatprasības, lai nodrošinātu savam bērnam veselību un labākos augšanas un attīstības apstākļus.

  • Mātes un bērna uzturēšanās vienā palātā

  • Pareizs bērna novietojums pie krūts - tas palīdzēs mātei izvairīties no vairākām ar krūtīm saistītām problēmām un sarežģījumiem. Ja mātei to nav iemācījuši dzemdību namā, viņai derētu izsaukt zīdīšanas konsultantu vai bērnu kopšanas instruktoru un speciāli to pamācīties.

  • Apmācība, kā pareizi pielikt bērnu pie krūts - ietver sevī ne tikai bērna pareizu novietojumu pie krūts, bet arī mātes spēju kontrolēt bērna uzvedību pie krūts un pareizu bērna noņemšanu no krūts.

  • Barošana pēc bērna pieprasījuma - Mazulis jāpieliek pie krūts jebkurā situācijā, dodot viņam iespēju zīst krūti, kad viņš vēlas un cik viņš vēlas. Tas ir nepieciešams ne tikai bērna sāta sajūtai, bet arī viņa psihoemocionālajam komfortam. Lai sasniegtu psiholoģisku komfortu, mazais var tikt pielikts pie krūts līdz pat četrām reizēm stundā.

  • Barošanas ilgumu regulē bērns: bērnam nav jāatņem krūts agrāk, nekā viņš pats palaidis vaļā krūtsgalu, ja vien viņš satvēris krūtsgalu pareizi. Ja barošanas laikā bērns nomainījis pozu un satvēris krūti nepareizi, vajadzētu krūti atņemt un atkal bērnam to piedāvāt.

  • Nakts barošanas nodrošina stabilu laktāciju un pasargā sievieti no nākamās grūtniecības 6 mēnešus 96% gadījumu. Bez tam, nakts barošanas ir vispilnvērtīgākās.

  • Nedzirdīšana un atturēšanās no papildus šķidrumu vai produktu ieviešanas. Ja bērns vēlas dzert, viņš jāpieliek pie krūts biežāk.

  • Pilnīga atteikšanās no mānekļiem, knupjiem un pudeļbarošanas. Dažreiz pietiek ar vienu barošanu no pudeles, lai bērns pārstātu pareizi satvert krūti. Ja nepieciešama piebarošana, piebarojums jādod no krūzītes, karotes vai pipetes. Katra barošana ar pudeli izsauc jucekli bērna krūts satveršanas ieradumos

  • Nevajadzētu bērnu pielikt pie otras krūts, kamēr viņš nav iztukšojis pirmo. Ja māte ir pasteigusies un piedāvājusi bērnam otru krūti, viņš saņems mazāk treknā barošanas beigu piena. Rezultātā mazulim var sākties problēmas ar kuņģa-zarnu traktu - laktāzes nepietiekamība, putaina vēdera izeja. Ilgstoša vienas krūts zīšana nodrošina pilnvērtīgu zarnu trakta darbību.

  • Nevajag mazgāt krūtsgalus pirms barošanas un pēc tās. Bieža krūts mazgāšana noved pie tauku aizsargslāņa izzušanas uz areolas un krūtsgala, kas var novest pie plaisu veidošanās. Krūti vajadzētu mazgāt ne biežāk kā vienu reizi dienā ikdienas higiēnisko procedūru (dušas) laikā. Ja sieviete mazgājas retāk, arī šādā gadījumā nav nepieciešams krūtis mazgāt biežāk.

  • Atteikšanās no biežas svēršanas un kontrolsvēršanas biežāk kā reizi nedēļā. Šī procedūra nedod objektīvu informāciju par mazuļa ēšanas pilnvērtīgumu. Tā tikai padara māti nervozu un noved pie laktācijas samazināšanās un nepamatotas piebarojuma ieviešanas.

  • Nevajag papildus atslaukt pienu. Divas - trīs nedēļas pēc dzimšanas, ja krūts barošana ir pareizi organizēta, piens izstrādājas tieši tik daudz, cik mazulim nepieciešams, tāpēc nav nepieciešams atslaukt pienu pēc katras ēdienreizes. Atslaukšana nepieciešama, ja paredzama mātes prombūtne (piemēram, māte uzsāk darba gaitas u.c.)

  • Līdz sešu mēnešu vecumam bērns tiek barots tikai ar mātes pienu un viņam nav nepieciešams papildus piebarojums. Kā liecina dažu pētījumu rezultāti, mazulis var tikt barots tikai ar krūti līdz pat gada vecumam bez jebkāda kaitējuma savai veselībai.

  • Atbalsts no mātēm, kuras barojušas savus bērnus līdz 1 - 2 gadiem. Sazināšanās ar sievietēm, kurām ir pozitīva zīdīšanas pieredze, palīdz jaunajām mammām noticēt sev un saviem spēkiem, kā arī saņemt praktiskus padomus, kas palīdz noorganizēt un sakārtot zīdīšanu. Tāpēc jaunajām mammām iesaka vērsties pie zīdīšanas atbalsta grupām pēc iespējas agrāk.

  • Bērna kopšanas un zīdīšanas tehnikas apmācība ir nepieciešama mūsdienu mammai, lai viņa varētu ar ērtībām un bez liekiem uztraukumiem audzināt bērnu līdz gada vecumam. Zīdīšanas konsultanti var apmācīt sievieti, kā kopt jaundzimušo un iemācīt viņai zīdīšanas paņēmienus. Jo ātrāk māte iemācīsies būt par māti, jo mazāk būs vilšanās un nepatīkamu mirkļu gan viņai, gan mazulim.

  • Saglabāt zīdīšanu līdz bērna 1,5 - 2 gadu vecumam. Barošana līdz gadam nav fizioloģiskais laktācijas izbeigšanas termiņš, tāpēc gadījumā, ja barošana tiek pārtraukta, cieš gan māte, gan bērns.





15

Publicēts: понедельник, 15 Июня 2009
Skatīts 15534





© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujas



Рига, Латвия
Trešd., 11/09
vakars

nedaudz mākoņains

/images/weather/n_1_10_0_0.jpg
17°..19°

Vējš DA, 0-2 m/s
Atm. spiediens 754..756 mm
Ceturtd., 12/09
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
15°..17°

Vējš DA, 1-3 m/s
Atm. spiediens 754..756 mm
Ceturtd., 12/09
rīts

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
15°..17°

Vējš DA, 1-3 m/s
Atm. spiediens 756..758 mm
Ceturtd., 12/09
diena

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
21°..23°

Vējš D, 1-3 m/s
Atm. spiediens 757..759 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 1 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022