Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

NodarbībasFotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod
Elvīra Jansone, sertificētā zīdīšanas konsultante

No krievu valodas tulkoja Jūlija Kostecka


Kas par laimi, ka mums, sievietēm, ir iespēja izbaudīt šo neaprakstāmo visaptverošās mīlestības un maiguma sajūtu tajā brīdī, kad mazītiņš, tikko piedzimis mazulis nonāk mums uz rokām. Šīs minūtes kļūst par visspilgtāko notikumu dzīvē, tās nevar būt salīdzināmas ne ar ko citu un paliek atmiņā uz visu mūžu.
Piedzimšanas brīdis ir emocionālās simfonijas noslēgums. Tā pārņem sievieti, kad viņa izjūt pirmo kontrakciju un apzinās, ka tieši šodien viņa satiksies ar savu ilgi gaidīto bērniņu.

Gatavojamies laicīgi

Lai cik paradoksāli tas neliktos, tomēr ļoti daudzām sievietēm jau grūtniecības laikā izdodas iemācīties sazināties ar savu bērniņu. Kad topošā māmiņa glāsta augošu puncīti, sarunājas ar mazuli un vēršas pie viņa savās domās, veidojas cieša emocionālā saite, kas ļoti palīdzēs gan mātei, gan bērnam dzemdību laikā un vēlāk kļūs arvien ciešāka. Pastāstiet mazulim arī par to, kādu jūs iztēlojaties viņa piedzimšanu. Un lai tā būtu visgaišākā, vispriecīgākā un vissaulainākā aina, ko vien spējat iedomāties. Šis tēls palīdzēs jums un jūsu bērnam visu dzemdību gaitā, veicinot to sekmīgas beigas. Nepieļaujiet nekādus „ja nu” un „ja pēkšņi”. Jūsu dzemdībās nekad nenotiks nekas slikts, ja vien jūs pati neradīsiet šādu domu tēlu un nenostiprināsiet to savā zemapziņā. Saceriet ar prieku un mīlestību, droši un pārliecinoši. Jūsu dzemdības notiks tā, kā jūs to iecerēsiet. Tikai ticiet tam.

Notikuma gaidās

Tuvojoties grūtniecības beigām, arvien biežāk jūs piemeklēs vēlme piedzemdēt ātrāk. Taču nesteidziniet notikumus! Jūsu mazulis piedzims tad, kad būs tam gatavs. Tieši viņa mazajā organismā sāk veidoties vielas, kas fiziski un emocionāli sagatavo māti dzemdībām. Izbaudiet visas izmaiņas ceļā uz jaunas dzīves piedzimšanu. Lai gan fiziski šīs izmaiņas var būt sarežģītas, taču, atrodoties noteiktajā garīgā pacēluma līmenī, koncentrējot visu savu uzmanību uz emocionāliem pārdzīvojumiem, kas saistīti ar dzemdībām (nevis uz kontrakciju sāpēm, bet uz laimi par notikumu, kas tuvojas), jūs spēsiet pārdzīvot brīnišķīgas un neaizmirstamas dzemdības vislabākajā šī vārda nozīmē.

Jā! Tas notiks šodien!

Kopš tā brīža, kad jūs sajutīsiet regulāras kontrakcijas vai jums noies ūdeņi, jūs varat būt pārliecināta, ka jūsu dzemdības jau sākušas. Visticamāk, jūs izjutīsiet satraukumu, garīgo pacēlumu un prieku sakarā ar to, ka drīzumā piedzims jūsu mazulis. Ļoti iespējams, ka pacēluma noskaņojumam līdzi nāks satraukums un bažas. Mēģiniet atstāt šīs jūtas ārpus dzemdībām. Jūsu pārliecība par brīnišķīgām dzemdībām ir veiksmes atslēga. Bailēm nav vietas dzemdību gaitā, jo bailes sastindzina visu dzemdētājas organismu, negatīvi ietekmē hormonu apmaiņu starp māti un mazuli un neļauj topošajai māmiņai atslābināties un atvērties veiksmīgo dzemdību norisināšanai. Ja grūtniecības laikā jūs jūtat, ka nespējat patstāvīgi tikt galā ar baiļu sajūtu, atrodiet iespēju atrisināt šo problēmu ar profesionālā psihologa palīdzību.

Totāla koncentrēšanās

Kad kontrakcijas kļūst spēcīgas un sāpīgas, jūsu emocionālais stāvoklis var krasi izmainīties salīdzinājumā ar iepriekšējo posmu. Tagad jums vajadzēs pilnībā koncentrēties uz dzemdībām. Nopietnība, koncentrēšanās un atsvešinātība nomaina vieglo eiforiju. Spēcīgu kontrakciju laikā cenšaties neaizmirst, kādēļ tas viss ar jums notiek. Jo spēcīgākas un ilgākas ir jūsu kontrakcijas, jo ātrāk jūs varēsiet ieraudzīt un apskaut jūsu mazuli. Atcerieties, ka jūsu bērniņam šajā brīdī ir daudz grūtāk, nekā jums, un jūsu atbalsts viņam ir ļoti nepieciešams. Runājiet ar mazuli starp kontrakcijām, glāstiet un mieriniet viņu. Jūs varēsiet nedaudz abstrahēties no saviem pārdzīvojumiem un gūt pārliecību savos spēkos, ieviešot pārliecību savam bērnam. Jo atslābinātāka jūs būsiet kontrakcijas laikā, jo labāk vērsies dzemdes kakls, ļaujot bērnam nākt ārā. Un tas arī ir jūsu darba uzdevums. Jūsu ķermenis paveiks visu darbu, jums tikai pareizi jāpalīdz sev un mazulim…
Prakse rāda, ka uzmanības koncentrēšana uz kaut kā pozitīvā labi palīdz atslābināties kontrakcijas laikā. Jums jāatrod individuāli sev tas, kas būs tuvs tieši jums. Dažas sievietes koncentrējas uz iekšējām sajūtām: viņas iztēlojas, kā atveras dzemdes kakliņš, kā mazuļa galviņa virzās uz priekšu. Citas dod priekšroku vizuāliem tēliem: viņas iedomājas, ka atrodas kādā skaistā un patīkamā vietā (jūras krastā, kalnos) vai salīdzina kontrakciju ar šķērsli, kas jāpārvar (piemēram, liela viļņa veidā). Citreiz ir ērti koncentrēt skatienu kādam priekšmetam vai kontrakcijas laikā sekot līdzi kādai līnijai. Ir cilvēki, kuriem vieglāk ir koncentrēties uz skaņām – pašu skaņām vai apkārtējās pasaules skaņām. Tā varētu būt mūzika, lietus, jūras skaņas, vīra vai vecmātes balss. Dažreiz ir vieglāk koncentrēties uz taktilām sajūtām: masāža, spēcīga spiešana vai apskaušanās palīdz atslābināties. Var koncentrēties uz lūgšanas, dzejoļa, teikuma, kādas ritmiskas kustības – kas jums ir tuvāk. Dariet to ikreiz, kad jūtat saspringumu, trauksmi vai aizkaitinājumu, kad grūti pārvarat sāpes.

Finiša taisne

Tālāk seko dzīšanas posms, kas atkal izmaina sievietes emocionālo stāvokli. Šī ir fāze, kad jūs varat aktīvi piedalīties mazuļa dzimšanā, un tas noteikti dos jums spēkus. Tagad jūs varat sajust uzbudinājumu un vēlmi ātrāk piedzemdēt, taču te ir svarīgi nevis steigties, bet ļaut dabai un jūsu organismam paveikt visu tā, kā tas ir sākotnēji paredzēts. Atslābinieties, nepretojieties sajūtām, kas saistītas ar spiedienu, un ieklausieties savā ķermenī. Un priecājieties par pavisam drīzu tikšanās.

Viņš ir piedzimis!

Mazulim piedzimstot, sieviešu sajūtas ir daudzveidīgas. Pirmajā brīdi jūs varat pat neticēt, ka tas ir jūsu jau piedzimis bērniņš. Bet drīzumā laime, prieks un maiga mīlestība pret jaundzimušo mazuli pārpildīs jūsu sirdi. Ja jūsu dzemdības bija ilgas un grūtas, iespējams, ka Jūsu pirmās sajūtas būs prieks un atvieglojums par to, ka viss jau ir aiz muguras. Nenosodiet sevi, drīz laime no tā, ka esat mamma, aizstās visus pārdzīvojumus. Vairākums sieviešu ar mazuļa piedzimšanu aizmirst visas nepatīkamas dzemdību sajūtas, un visa uzmanība tiek veltīta jaundzimušā mazuļa pirmajam skatam, pirmajām skaņām.

08

Publicēts: понедельник, 8 Июня 2009
Skatīts 12380

© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujasРига, Латвия
Trešd., 17/07
diena

nedaudz mākoņains

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
26°..28°

Vējš DR, 3-5 m/s
Atm. spiediens 759..761 mm
Trešd., 17/07
vakars

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
23°..25°

Vējš R, 1-3 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Ceturtd., 18/07
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
16°..18°

Vējš DR, 1-3 m/s
Atm. spiediens 762..764 mm
Ceturtd., 18/07
rīts

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
19°..21°

Vējš DR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 0 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022