Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod




Kāpēc raud mazulis: kolikas



Olga Bubleja, sertificēta zīdīšanas konsultante.


Jūsu mazulis pēkšņi sāk skaļi un sirdi plosoši raudāt, kaut gan šķiet, ka nav iemesla raudāšanai. Bērns pievelk kājiņas pie vēdera un spārdās. Raudas kļūst vēl skaļākas un nav apturamas. Parasti tas notiek vakaros. Nekādi neizdodas mazuli nomierināt. Ļaujiet jums stādīt priekšā kolikas.

Diemžēl neviens mazulis nespēj pateikt mammai, kas viņu satrauc, kas sāp. Viņš vaar tikai raudāt, tādējādi pievēršot sev uzmanību. Bērna nervu sistēma vēl nav attīstījusies, tāpēc viņš nevar saprast, kur sāp. Ja bērnam kaut kas sāp, iespējams, viņš jūt diskomfortu un sāpes visā ķermenī. Tāpēc par kolikām mēs dēvēsim nevis sāpes vēderā, bet noteiktu bērna stāvokli. Daži pētnieki šo stāvokli sauc par zīdaiņu migrēnu.

Kā noteikt, vai tās ir kolikas?

Jūsu mazulis ir vismaz 2 nedēļas vecs, bet vēl nav sasniedzis 3 mēnešu vecumu. Viņš ir vesels, dzīvespriecīgs un sabiedrisks. Tikai DAŽREIZ PĒKŠŅI vakaros bērns saspringst, pievelk kājiņas pie vēdera un sāk skaļi kliegt. Neviens ierastais nomierināšanas līdzeklis nepalīdz. Kliegšana atkārtojas lēkmjveidīgi. Pēc kliegšanas bērns aizmieg un pamostas tā, it kā nekas nebūtu bijis.

Kas izraisa kolikas?

Var būt vairāki iemesli.

  • Pasīvā smēķēšana. Mazuļa nervu sistēmu var kairināt ne tikai nikotīns, ko viņš uzņem ar mātes pienu, bet arī cigarešu dūmi bērna dzīvesvietā.
  • Emocionālā pārslodze. Varbūt jūsu bērniņa diena bijusi pārpilna ar dažādiem notikumiem: jūs staigājāt pa veikaliem ar bērnu, pēc tam ar draudzeni kafejnīcā iedzērāt kafiju vai pie jums viesojās trokšņaini radinieki, kas visu laiku "dancoja" apkārt mazulim, vai arī jūs skaļi un emocionāli diskutējāt ar vīru par bērna audzināšanas stratēģiju.
  • Dabisko bioritmu traucējumi, ģeomagnētiskās vētras, strauja laikapstākļu maiņa, Mēness fāzes maiņa (īpaši, ja ģimenē ir cilvēki, kuri reaģē uz laikapstākļu pārmaiņām).
  • Paaugstināts galvaskausa iekšējais spiediens.
  • Nervoza, saspringta grūtniecība, smagas dzemdības.
  • Fiziskā pārslodze. Vecāku pārmērīga aizraušanās ar masāžām, peldēšanu, bērnu jogu.
  • Varbūt patiesībā tās ir sāpes vēderā, kas saistītas ar gremošanas traucējumiem vai alerģisku reakciju uz kādu produktu. Taču esiet vērīgi - pēc koliku lēkmes bērnam paliks gremošanas traucējumu vai alerģijas simptomi (ādas izsitumi, caureja, biežas mošanās naktī, nemierīgums utml.). Šajā gadījumā ir svarīgi, lai ārsts veiktu kompleksu bērna izmeklēšanu un noskaidrot "vainīgos" produktus (tas attiecas arī uz bērniem, kurus baro ar maisījumu).

Ko darīt? Кā novērst sāpes?

Ja jūs vēl tikai gaidāt bērniņu, tad veiciet koliku profilaksi. Pirmkārt, domājiet gaišas un pozitīvas domas. Pastaigas svaigā gaisā katru dienu. Mierīga ikdiena, bez stresiem, steigas, strīdiem un pārdzīvojumiem. Noskaņošanās uz dabīgām dzemdībām bez medikamentu pielietošanas (oksitocīna trieciendeva var negatīvi iespaidot bērna nervu sistēmas attīstību).

Ja mazulis jau ir ar jums, un jūs piemeklējusi koliku problēma, taču simts zināmie bērna nomierināšanas veidi nelīdz, tad meklējiet simt pirmo.

  • Nevainojiet sevi, nedomājiet, ka esat slikti vecāki! Koliku lēkmes ir gandrīz visiem zīdaiņiem. Centieties nomierināties.
  • Izmetiet "espumizānus", diļļūdeni, klizmas un gāzu novadīšanas caurulītes. Šie līdzekļi nepalīdzēs pārvarēt galvassāpes (kurš pieaugušajiem galvassāpes ārstē ar klizmu?), tieši otrādi, tas viss var pasliktināt situāciju, izsaucot gremošanas sistēmas traucējumus.
  • Tiklīdz bērnam sākas lēkme, PAŅEMIET VIŅU UZ ROKĀM. Mēs taču zinām, ka raudāt labāk blakus tuvam cilvēkam. Jūsu siltās mīlošās rokas sāks dziedināt.

    šūpojoties šādā pozā, bērnam vieglāk pārciest kolikas

  • Samaziniet apgaismojumu telpā vai izslēdziet to pavisam. Likvidējiet visus kairinošos trokšņus: izslēdziet televizoru un datoru, izslēdziet telefonu skaņu. Atrodiet pozu, kurā mazuļa raudāšana ir kaut nedaudz mierīgāka un šūpojiet viņu, šūpojiet un šūpojiet. Uz maiņām ar citiem tuviniekiem, ja paliek grūti. Jūsu uzdevums - pēc iespējas ātrāk iemidzināt mazo cietēju. Vispārzināms, ka miegs ir labākās zāles pret visām kaitēm.
  • Lēkmes laikā necentieties piedāvāt bērnam krūti vai knupi. Zīšana tikai pastiprina sāpes.
  • Atrodiet labāko "dejas soli". Šūpojot mazuli, centieties kustēties līgani, kustieties pārmaiņus no augšas uz leju, no vienas puses uz otru. Ievērojiet, kad raudas nedaudz pierimst, un saglabājiet šādu kustību. Atcerieties, kurš paņēmiens derēja vakar, rīt var nederēt.
  • Izvēlieties labāko šūpošanās ritmu, aptuveni 60-70 kustību minūtē.
  • Atrodiet pareizo pozu. Viena no iedarbīgākajām pozām ir "lidmašīna". Ielieciet mazuļa galvu elkoņa locītavā, vēderu uz savas plaukstas, lai bērna rociņas un kājiņās brīvi nokarājas. Ar savu roku pieregulējiet galvas pacēluma leņķi. Ja mazulis stipri spirinās, ietiniet viņu autiņā (ne kā "pagali", bet brīvi). Centieties radīt vairāk tieša ādas kontakta ar bērniņu.
  • Kad bērns iemidzis, nelieciet viņu gultiņā. Lai viņš pamostas jums uz rokām. Lai pirmais, ko viņš sajūt pamostoties, ir mīlošo vecāku apskāvieni.
  • Darbiniet fantāziju, izdomājiet jaunus mazuļa šūpošanas veidus.
  • Pēc lēkmes pacentieties izanalizēt situāciju un, ja koliku cēlonis bijusi emocionālā vai fiziskā pārslodze, tad pacentieties turpmāk no tādas izvairīties.

Pacietību, mīlestību un sapratni! Tās ir labākās zāles pret kolikām!


Apspriežam

Lasīt vēl:
Māmiņa kā bērna emocionālais atbalsts – „zīdaiņa uzklausīšana” jeb „bērna raudināšana” (raksta 1. un 2. daļa)
Bērna raudināšana (raksta 3. daļa)




21

Publicēts: вторник, 21 августа 2018
Skatīts 3035





© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujas



Рига, Латвия
Ceturtd., 21/11
diena

nedaudz mākoņains

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
1°..3°

Vējš D, 4-6 m/s
Atm. spiediens 738..740 mm
Ceturtd., 21/11
vakars

mākoņains

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Vējš DR, 3-5 m/s
Atm. spiediens 738..740 mm
Piektd., 22/11
nakts

mākoņains

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Vējš D, 3-5 m/s
Atm. spiediens 739..741 mm
Piektd., 22/11
rīts

apmācies

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
-1°..1°

Vējš D, 4-6 m/s
Atm. spiediens 741..743 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 1 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022