Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

NodarbībasFotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod
Ergonomiskā soma - palīgs mammai un tētim!

Kas ir ergosoma?

Ergosoma ir soma bērna pārnēsāšanai, kas nodrošina fizioloģiski absolūti pareizu bērna novietojumu, kas ir tāds pats, kā būtu, ja bērns tiktu nests uz rokām. Nesot bērnu ergosomā, mazulis atrodas tā sauktajā M pozā: kājiņas plati ieplestas un dibentiņš atrodas zemāk par celīšiem. Bērniņš it kā aptver mammu ar savām kājiņām, muguriņa viegli ieapaļa un ar audumu stingri pievilkta pie mammas. Šādā veidā bērns nesēž, viņa svars vienmērīgi ir sadalīts pa gūžām un muguru, neradot spiedienu uz kādu noteiktu mugurkaula daļu.

Kā noteikt, vai soma ir ergonomiska?

Izvēloties izstrādājumus bērnu pārnēsāšanai, mammas saskaras ar plašu tā saukto „ķengursomu” izvēli. Šīs somas ir fizioloģiski nepareizas un apdraud gan mazuļa, gan mammas veselību. Lai jūs nekļūdītos, izvēloties somu bērna pārnēsāšanai, pievērsiet uzmanību sekojošām ergosomas konstrukcijas īpašībām:

1. Ergosomai ir plata josta, kas uzvelkama uz gurniem. Pateicoties šai detaļai, lielākā daļa slodzes tiek pārnesta uz mammas gurniem. Ķengursomām bieži vien šādas jostas nav, tādēļ slodze ir uz pleciem. Šī iemesla dēļ ar laiku mamma var iedzīvoties muguras sāpēs.

2. Platās un stingrās ergosomas lences ļauj vienmērīgi sadalīt slodzi pa visu muguru. Savukārt ķengursomas lences ir šauras un griežas plecos.

3. Ergosomas muguriņa ir mīksta un plata vietā, kur tā savienojas ar jostu, nodrošinot fizioloģiski pareizu bērna stāvokli.

Ķengursomas muguriņa ir šaura un parasti nav augstāka par 20-22 cm. Bērna kājiņas karājas uz leju, celīši atrodas zemāk par dupsi vai arī uz vienas līnijas ar to, it kā veidojot burtu A. Ķengursomā bērniņš „karājas” gluži kā izpletņlēcējs siksnās. Bērna svars spiež uz dibenu, kājstarpi un mugurkaula lejasdaļu. Tādā stāvoklī nav iespējams dabīgā veidā noapaļot muguru, tādēļ tā visu laiku ir sasprindzināta. Šāda veida somu izmantošana bērnu pārnēsāšanai nav pieļaujama un var izraisīt nopietnas veselības problēmas.

Protams, izvēle, kā pārnēsāt savu bērnu, paliek vecāku ziņā, taču, lai iegādātos patiešām kvalitatīvu, uzticamu un drošu ergonomisko somu, ko nav iespējams sajaukt ar ķengursomu, apmeklējiet ErgoSomas.lv internetveikalu.

No kāda vecuma var sākt izmantot ergosomu?

Daudzi somu ražotāji iesaka izmantot ergosomas no bērna četru mēnešu vecuma. Taču pat vecums nav pareizas sēžas garantija, jo fiziskā attīstība, svars un garums dažādiem bērniem četru mēnešu vecumā var būt ļoti atšķirīgs. Sekojiet līdzi tam, lai bērna pārnēsāšanas laikā ergosomas muguriņa būtu nostiepta un beigtos zem bērna celīšiem, savukārt bērna muguriņa būtu ieapaļa. Šādi novietota bērniņa forma atgādina M burtu.

Nedrīkst pieļaut, ka zem bērna dupša veidotos krokas – bērniņam ar savu augumu jāpiepilda visa somas platība. Ievērojiet minimālos ieteicamos bērna pārnēsāšanas nosacījumus, kas ir vienoti visām ergosomām. Nosacījumi ir sekojoši – bērna svars ne mazāks kā 7-7,5 kg, augums ne mazāks par 62-65 cm. Parasti somās var pārnēsāt bērnus ar svaru līdz 15-18 kg, taču ErgoSomas.lv piedāvā atsevišķus modeļus, kas piemēroti bērniem ar svaru līdz 25 kg. Ņemot vērā katra bērna individuālās īpašības, šīs somas var pielāgot gan četrus mēnešus, gan piecus gadus vecam bērnam.

Dažās somās var pārnēsāt arī tikko dzimušus bērniņus. Lai tas būtu iespējams, pietiek ar speciālu ieliktni. Taču ņemot vērā to, ka ieliktnis ietekmē siltuma apmaiņu, bērna pārnēsāšanas laikā ir svarīgi sekot līdzi mazuļa stāvoklim un nepieļaut pārkaršanu!

Kad un kam nepieciešama ergosoma?

1.Lai aizskrietu uz tuvāko veikalu

Reizēm rodas nepieciešamība iziet no mājām burtiski uz piecām minūtēm, piemēram, uz veikalu, lai nopirktu maizi vai papildinātu negaidīti beigušos putraimu krājumus. Iesēdinot mazuli somā, to izdarīt būs daudz vienkāršāk un ātrāk, nekā izmantojot ratus. Šajā gadījumā jūsu rokas būs brīvas un jūs varēsiet bez problēmām paņemt produktus no plauktiem, kā arī par tiem pie kases bez aizķeršanās norēķināties.

2.Lai aiziet uz poliklīniku

Aiziet ar bērnu uz poliklīniku nav nemaz tik vienkārši. Aizbraucot uz turieni ar auto, mazuli nāksies nest smagajā autokrēsliņā ar rokturi vai vest ratiņos, kas arī sagādā neērtības. Lifta ēkā var nebūt, savukārt šaurās durvis un koridori sagādās ne mazums nepatīkamu brīžu. Šādā situācijā ergosoma jums būs brīnišķīgs palīgs.

3.Ja mazulis neguļ ratiņos

Miegs – viena no izplatītākajām problēmām saistībā ar bērniem. Vieni mazuļi atsakās gulēt mājās, citi ratiņos. Savukārt somās mazuļi, vienmērīgas gaitas ieaijāti un mammas siltuma sasildīti, laimīgi aizver actiņas un cieši guļ vairākas stundas no vietas.

4. Pastaigājoties ar bērnu

Bieži vien mazulis pastaigas laikā pamostas un atsākās gulēt ratiņos. Dažu mēnešu vecumā daudz interesantāk ir vērot apkārtni, taču diemžēl mazulis vēl var nemācēt sēdēt, tādēļ mammai nākas viņu nest rokās un stumt sev pa priekšu tukšus ratiņus. Šajā situācijā ergosoma ir neaizstājama!

5. Pārvietojoties ar sabiedrisko transportu

Ergosoma sabiedriskajā transportā ir māmiņas glābiņš! Ar to jebkurš brauciens vairs nebūs nemaz tik problemātisks. Jūs ātri varēsiet aiziet līdz pieturai un iekāpt jebkurā sabiedriskajā transportā – gan autobusā, gan māmiņu ērtībām neaprīkotā mikroautobusā. Jums nebūs jāsaskaras ar tām problēmām, kādas sagādā ratiņu iecelšana un izcelšana no sabiedriskā transporta. Pat sastrēgumstundā jūs mierīgi nobrauksiet pāris pieturu, stāvot kājās un ar brīvajām rokām turoties pie balsta.

6. Ja nākas izmantot kāpnes

Daudzos daudzstāvu namos nav liftu. Parasti vecāki atstāj ratiņu automašīnā vai kāpņu telpas pirmajā stāvā, savukārt mazuli augšup un lejup pa kāpnēm nes autokrēsliņā vai rokās. Kāpt pa kāpnēm ar ergosomu ir daudz ērtāk un drošāk. Ar vienu brīvo roku var turēties pie margām, bet otrā nest somu ar bērna mantām vai iepirkumiem.

7. Ja jāveic mājas solis

Ir bērni, kuri burtiski visu laiku atrodas mammai uz rokām un nav ar mieru viņu palaist vaļā ne uz mirkli. Taču mammai mājās ir liels daudzums mazu darbiņu, ko atlikt uz vēlāku laiku ir sarežģīti vai reizēm par neiespējami – ir jānomazgā trauki, jāieliek veļas mazgājamajā mašīnā drēbes, jāsavāc bērna izmētātās drēbes vai jāizsūc grīda. Ergosoma ir neaizstājama arī sadzīves situācijās!

8. Kad jāiet uz bērnudārzu vai skolu pakaļ vecākajam bērnam

Divi bērni ģimenē ir dubulta laime, taču gadās situācijas, kad mammai vecākais bērns ir jāizņem no skolas vai bērnudārza, bet jaunāko pieskatīt nav kam. Ergosoma ļaus jums ieiet bērnudārza grupiņā vai skolas klasē, lai parunātu ar bērnudārza vai klases audzinātāju, palīdzētu saģērbties vecākajam bērniņam, kā arī pa ceļam uz mājām aiziet uz bērnu rotaļu laukumu.

9. Lai aiziet līdz automašīnai

Pārvietoties ar auto kopā ar bērnu ir ļoti ērti. Taču līdz mašīnai vispirms ir jāaiziet. Kāds nes mazuli autokrēsliņā, kāds rokās. Mazuļa iesēdināšana ergosomā lielā mērā atvieglos šo uzdevumu, bet ziemā jūs kopā ar mazuli pat varēsiet notraust sniegu no mašīnas.

10. Lai izvestu pastaigā četrkājaino draugu

Vest pastaigā suni un vienlaikus stumt bērnu ratiņus ir neērti. Īpaši, ja jūsu četrkājainais draugs ir aktīvs un viņam patīk paskraidīt. Tāpat arī dzīvniekam ir jāiet ārā vairākas reizes dienā, neskatoties uz laikapstākļiem. Ergosoma atvieglos arī šo uzdevumu - pastaiga būs ērta visiem. Savukārt gadījumā, ja līst lietus, ar brīvajā rokā varēsiet turēt lietussargu.

11. Kad tiek plānots brauciens pie dabas

Pa mežu vai gar jūru ar bērnu ratiņiem pastaiga var pārvērsties nepatīkamā piedzīvojumā. Vairumam ratiņu riteņi nav piemēroti braukšanai pa nelīdzenu vai smilšainu virsmu, tie buksē un saķep ar smiltīm. Ergosoma – pats mobilākais līdzeklis, lai pārvietotos ar mazu bērnu.

12. Jūs plānojat doties atvaļinājumā uz ārzemēm

Ergosoma kļūs par neaizstājamu palīgu atpūšoties ārzemēs. Ar to jums būs ērti gan ceļā, gan apmeklējot apskates objektus.

Kā redzat, iemeslu izmantot ergosomu ir daudz, tomēr pats svarīgākais ir tieša, taktila un emocionāla mazuļa tuvība ar mammu – ērtības, drošības un jūsu bērna harmoniskās attīstības ķīla. Neliedziet to savam mazulim!

Sīkāku informāciju par ergosomu priekšrocībām varat uzzināt šeit.


Apspriežam
11

Publicēts: понедельник, 11 сентября 2017
Skatīts 3014

© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujasРига, Латвия
Svētd., 14/07
vakars

nedaudz mākoņains

/images/weather/n_1_10_0_0.jpg
21°..23°

Vējš DR, -1-1 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Pirmd., 15/07
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
17°..19°

Vējš ZR, 0-2 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm
Pirmd., 15/07
rīts

nedaudz mākoņains

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
20°..22°

Vējš A, 0-2 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm
Pirmd., 15/07
diena

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
23°..25°

Vējš ZA, 1-3 m/s
Atm. spiediens 761..763 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 5 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022