Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod

MeklēšanaMeklēšana    GrupasGrupas    ProfilsProfils



Sākt jaunu tēmu Atbildēt tēmā

AB offline AB Ziņojums Piek Okt 25, 2013 00:29 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Labdien!

Izlasot rakstu par laktāzes nepietiekamību jūsu mājas lapā (http://lv.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=619), nākas secināt, ka manam mēnesi jaunajam dēliņam ir laktozes nepanesamība. Nu jau kādas 3 nedēļas mocamies ar spēcīgām kolikām. Jūtu, ka piens man ir diezgan daudz un ar strūklu, līdzarto mazais bieži vien zīžot aizrijās, kā arī nespēj to sākuma pienu kārtīgi norīt, tas tek ārā pa muti, tajā brīdī es arī dzirdu dīvainas skaņas vēderā un tad mazais uzreiz sāk brēkt. Līdzarto bieži vien nespēj normāli paēst, paēd kādas 3 minūtes un sāk raudāt. Izlasot rakstu, aizvakar sāku atslaukt pienu un kā par brīnumu vakar mazais bija pilnīgi mierīgs un pirmo reizi nebija arī lielo koliku lēkmju (iespējams, ka tas arī pateicoties BioGaia pilieniem, ko sākām lietot pirms 4 dienām). Bet diemžēl šodien atkal viss pa vecam un kolikas lēkmes ir atgriezušās un man ir tāda sajūta, ka tas ir tāpēc, ka tas sākuma piens ir kļuvis vēl vairāk nekā pirms atslaukšanas un es nevaru paspēt pirms bērna zīdīšanas atslaukt pietiekami daudz piena. Cik zinu, tad piens ražojas pēc pieprasījuma, tādā gadījumā, ko labāk darīt? Cik tad daudz ir jāatslauc?
Un vēl - kā, lai zina, kad krūts ir iztukšota un bērns ir ticis arī pie tā treknā piena? Nereti ir tā, ka viņš paēd līdz 5 minūtēm un tad nākamā reize sanāk tikai pēc 1,5 vai 2 stundām. Tādā gadījumā, kuru krūti viņam dot pēc tam? To neizēsto vai nākamo?

Paldies jau iepriekš par jūsu atsaucību!

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

DiankaM offline DiankaM Sertificēta zīdīšanas konsultante
Sertificēta zīdīšanas konsultante Ziņojums Piek Okt 25, 2013 00:38 Atbildēt ar citātu



Moderators
Ziņojumi: 9952
Pilsēta: Riga, Imanta

Citāts:

Un vēl - kā, lai zina, kad krūts ir iztukšota un bērns ir ticis arī pie tā treknā piena? Nereti ir tā, ka viņš paēd līdz 5 minūtēm un tad nākamā reize sanāk tikai pēc 1,5 vai 2 stundām. Tādā gadījumā, kuru krūti viņam dot pēc tam? To neizēsto vai nākamo?



AB, kā jūs tagad darat, kuru krūti parasti dodat?

Cik daudz pieniņa jūs atslaucat pirms barošanas?

Vēl viens raksts, bet vēl nav pārtulkots latviešu valodā. Varēsiet kaut-ko tur saprast?
http://www.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1005

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Skype

AB offline AB Ziņojums Piek Okt 25, 2013 00:45 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Parasti es pēc 2 stundām mainu krūtis, pat, ja iepriekš tā viena nav izēsta. Tas arī tāpēc, ka tā otra bieži vien ir jūtami pilnāka.
Ja sanāk paspēt, tad atslaucu aptuveni 30 ml piena. Bet tā kā mazais sāk raudāt, kad grib ēst, tad tik daudz atslaukt uzreiz ne vienmēr sanāk. Tad nedaudz pabaroju un mēģinu atslaukt pa ēšanas vidu.
Paldies par rakstu, mēģināšu izlasīt Улыбка

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

DiankaM offline DiankaM Sertificēta zīdīšanas konsultante
Sertificēta zīdīšanas konsultante Ziņojums Piek Okt 25, 2013 00:52 Atbildēt ar citātu



Moderators
Ziņojumi: 9952
Pilsēta: Riga, Imanta

AB, ja jūs tagad maināt krūtis, varbūt pamēģināt dot otro reizi to pašu krūti.

Bet to krūti, kura gaida, atslaukt līdz atvieglojuma sajūtai, lai tik stipri nespīlē.

Ja dodat krūti otro reizi, tā krūts vēl nepaspēj tik ļoti piepildīties? Vai arī būs pilna? Pavērojiet, kā bērniņš uzvedīsies pie tās krūts, vai viņam būs vieglāk zīst?

Ja bērns zīž pilnu krūti, un piens sāk tecēt ar spēcīgu strūklu un bērns aizrījas - jūs varat noņemt bērniņu no krūts, ļaut notecēt tām pieniņam kurš tek, uz pēc tam turpināt barošanu. Man lielas, ka tas zināmā mērā var aizvietot atslaukšanu, jo piens notecēs pats. Un bērnam būs vieglāk, jo pirmais spēcīgais piena pieplūdums būs pārgājis.

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Skype

AB offline AB Ziņojums Piek Okt 25, 2013 09:51 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Paldies!
Izlasot, Jūsu atsūtīto rakstu, saprotu, ka man vajadzētu pagarināt krūts dežūras no 2 stundām līdz 3 stundām. Bet kā darīt tajā gadījumā, ja bērns vienā reizē paēd kādas 20 minūtes (nevis tikai 5), tad arī gaidīt tās 3 stundas vai dot ātrāk to otru krūti? Vai tomēr labāk ievērot vienādu krūts dežūras laiku?
Vēlējos vēl piebilst, ka man joprojām sāp un nedzīst labās krūts gals. Turklāt tajā krūtī ir bijuši jau 2 piena vadu nosprostojumi. Zinu, ka bērns krūti satver pareizi. Esmu izmēģinājusi Purelan ziedi, Solcoseryl ziedi (to ieteica zīdīšanas konsultante, kad bija pie manis mājās pirms aptuveni 3 nedēļām), bet nekas diemžēl nepalīdz.

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

AB offline AB Ziņojums Piek Okt 25, 2013 13:50 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Tagad novēroju, ka 3 stundu laikā mazais kopā ēda 2 reizes no vienas krūts, kas kopā sanāk 15 min, bet jūtu, ka krūts nav pilnībā izēsta. Ko darīt? Nākamajā reizē dot otru krūti vai nē? Te arī rodas jautājums, vai ir iespējams kaut kā zināt, ka krūts ir pilnībā izēsta un mazais ir ticis pie treknā piena?
Vai man vajadzētu pārstāt dzert regulāri ķimeņu un fenheļu tēju, lai piens neražotos vēl vairāk?
Paldies!

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

jull offline jull Sertificēta zīdīšanas konsultante
Sertificēta zīdīšanas konsultante Ziņojums Sest Okt 26, 2013 15:09 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 3037

AB :
Tagad novēroju, ka 3 stundu laikā mazais kopā ēda 2 reizes no vienas krūts, kas kopā sanāk 15 min, bet jūtu, ka krūts nav pilnībā izēsta. Ko darīt? Nākamajā reizē dot otru krūti vai nē? Te arī rodas jautājums, vai ir iespējams kaut kā zināt, ka krūts ir pilnībā izēsta un mazais ir ticis pie treknā piena?
Vai man vajadzētu pārstāt dzert regulāri ķimeņu un fenheļu tēju, lai piens neražotos vēl vairāk?
Paldies!



Jums nav jātiekās pie krūts iztukšošanas. Tas arī ir dabīgs piena daudzuma pašregulēšanas mehānisms - jo mazāk izēsts, jo mazāk tiks ražots nākotnē. Jums būtu jāpalielina krūts "dežūras" līdz vismas 3 stundām. Un noteikti nav jādzer laktāciju veicinošas tējas, vienkārši dzēriet tik, cik gribas.


_________________
Идет 6-ой год моего стажа грудного вскармливания.

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

DiankaM offline DiankaM Sertificēta zīdīšanas konsultante
Sertificēta zīdīšanas konsultante Ziņojums Sv Okt 27, 2013 19:16 Atbildēt ar citātu



Moderators
Ziņojumi: 9952
Pilsēta: Riga, Imanta

AB :
Paldies!
Izlasot, Jūsu atsūtīto rakstu, saprotu, ka man vajadzētu pagarināt krūts dežūras no 2 stundām līdz 3 stundām. Bet kā darīt tajā gadījumā, ja bērns vienā reizē paēd kādas 20 minūtes (nevis tikai 5), tad arī gaidīt tās 3 stundas vai dot ātrāk to otru krūti? Vai tomēr labāk ievērot vienādu krūts dežūras laiku?


Man liekas, ka vajag ievērot vienādu krūts dežūras laiku.

AB :
Vēlējos vēl piebilst, ka man joprojām sāp un nedzīst labās krūts gals. Turklāt tajā krūtī ir bijuši jau 2 piena vadu nosprostojumi. Zinu, ka bērns krūti satver pareizi. Esmu izmēģinājusi Purelan ziedi, Solcoseryl ziedi (to ieteica zīdīšanas konsultante, kad bija pie manis mājās pirms aptuveni 3 nedēļām), bet nekas diemžēl nepalīdz.


Hmmm... Principā, ja plaisas nebija ļoti dziļas, tad pa šo laiku vajadzētu jau sadzīt. Ja nedzīst, tad tomēr jāpaskatās kā bērniņš zīž. Jo mēdz būt tā, ka mazulis sākumā paņem krūti smuki un pareizi, bet barošanas laikā noslīd uz krūtsgalu. Pavērojiet, kā izskatās labās krūts gals pēc tam, kad bērniņš atlaiž krūti - vai krūts gals nav palacināts vai kaut-kā citādi deformēts.

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Skype

AB offline AB Ziņojums Treš Okt 30, 2013 18:46 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Reizēm krūts gals tiešām pēc zīšanas ir nedaudz saplacināts. Tad tas nozīmē, ka mazais nepareizi to satver?

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

AB offline AB Ziņojums Treš Okt 30, 2013 18:49 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Reizēm krūts gals tiešām pēc zīšanas ir nedaudz saplacināts. Tad tas nozīmē, ka mazais nepareizi to satver?

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

jull offline jull Sertificēta zīdīšanas konsultante
Sertificēta zīdīšanas konsultante Ziņojums Cet Okt 31, 2013 09:36 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 3037

AB :
Reizēm krūts gals tiešām pēc zīšanas ir nedaudz saplacināts. Tad tas nozīmē, ka mazais nepareizi to satver?



Diemžēl, tas to arī nozīmē parasti.


_________________
Идет 6-ой год моего стажа грудного вскармливания.

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

AB offline AB Ziņojums Cet Okt 31, 2013 19:45 Atbildēt ar citātu




Ziņojumi: 8

Vai man nevajadzētu lietot krūšu uzgaļus, lai tā krūts varētu sadzīt? Kādi ir mīnusi šiem krūšu uzgaļiem?

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu

DiankaM offline DiankaM Sertificēta zīdīšanas konsultante
Sertificēta zīdīšanas konsultante Ziņojums Piek Nov 01, 2013 00:52 Atbildēt ar citātu



Moderators
Ziņojumi: 9952
Pilsēta: Riga, Imanta

AB, uzgaļi diemžēl nepalīdz izlabot krūts satvērienu, un bērns iemācās pavisam citai zīšanas tehnikai. Lai krūts varētu sadzīt, jūs varat dot tai atpūtu, piem. dienu barot pārsvarā ar vienu kūti (veselu), bet otro vai nu atslaukt, vai nu dot bēnam zīst bet neilgi, tikai lai krūts paliek mīkstāka un nespīlē.

Galvenais ir - pareizs krūts satvēriens, jo tad krūtsgals netraumējas no jauna.

Ja krūtsgals ir saplacināts pēc tam, kad bērns atlaiž krūti, un jums liekas ka mazulis tomē ņem krūti labi, jūs varat pasekot vai bērns nenoslīd uz krūtsgalu zīdīšanas laikā. Sākumā ņem krūti smuki, bet pēc tam noslīd. Ja pamanat kaut-ko tādu, tad var noņemt bērnu no krūts un dot viņam vēlreiz. Un pavērot, kāpēc viņš tā dara...

uz augšu Aplūkot vizītkarti Nosūtīt personīgo ziņojumu Nosūtīt e-pastu Skype


Sākt jaunu tēmu Atbildēt tēmā
 


 
Iepriekšējā tēma ::  Nākamā tēma
Parādīt ziņojumus:   


Рига, Латвия
Piektd., 29/03
diena

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
9°..11°

Vējš DR, 5-7 m/s
Atm. spiediens 748..750 mm
Piektd., 29/03
vakars

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
7°..9°

Vējš D, 0-2 m/s
Atm. spiediens 751..753 mm
Sestd., 30/03
nakts

apmācies

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
5°..7°

Vējš D, 2-4 m/s
Atm. spiediens 753..755 mm
Sestd., 30/03
rīts

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
7°..9°

Vējš D, 2-4 m/s
Atm. spiediens 751..753 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 4 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022