Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības



FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod




Diāna Makedonska, DiankaM, sertificēta zīdīšanas konsultante
Attēlos - māmiņa Irina, Irka un viņas dēliņš Artūrs, 10 dienu vecumā
Grims - Jeļena Veļičko, Jelvel, stiliste
Foto - Jeļena Jeļena Gaikeviča, capoeira

Tulkoja Vineta Rubene


Zīdīšana guļus, mazulis mammai uz rokas. Soli pa solim

Šī zīdīšanas poza ir ļoti līdzīga parastajai šūpulīša pozai, tikai guļus stāvoklī.

Poza ir ļoti ērta sākumā, jaundzimušā posmā: apskaujot mazuli, jūs veidojas ērtu, mājīgu ligzdiņu. Šis variants noder arī tad, ja bērniņš neņem krūti pats, un viņš ir jāliek pie krūts (parasti tā gadās pirmajās nedēļās, kamēr jaundzimušais vēl mācās satvert krūti pareizi).

Mācīsimies kopā!

1. solis. Mamma guļ uz sāniem, kājas saliektas ceļos, spilvens zem galvas (ne zem pleca!).

Parasti mamma ir nedaudz atliekusies atpakaļ, tāpēc ērtībai var palikt vēl vienu spilvenu zem muguras, tad var atspiesties pret spilvenu un atslābināt.

2. solis. Mazuli novietojam uz sāniem, ar vēderiņu pret mammu.

Mazuļa galvu iekārtojam mammai uz rokas (elkoņa locītavā vai mazliet augstāk par elkoni). Ar roku mamma aptver bērna muguriņu.

Mazuļa kājiņas atspiežas pret mammas saliektajām kājām, vēderiņš piespiests pie mammas vēdera.

Dažreiz barošanas laikā mazulis atsperas ar kājiņām pret mammas kājām un rāpjas uz augšu. Lai viņš nevarētu pielietot šādu "viltību", var to kāju, kas ir virspusē, izstiept un mazuļa kājiņas uzlikt uz sava gurna.

3. solis. Novietojam bērnu ar deguntiņu pret krūtsgalu.

Tā kā bērna galva atrodas uz jūsu rokas, tad, lai pieregulētu mazuļa novietojumu, pārvietojiet savu roku prom no sevis vai uz sevi un augstāk vai zemāk.

Ja, liekot bērnu pie krūts, jūs redzat, ka bērns neaizsniedz krūtsgalu, un krūts jāceļ pavisam augstu, tad būs ērtāk pavirzīt bērnu zemāk.

Kā pieregulēt krūtsgala augstumu: ja jūs nedaudz atlieksieties atpakaļ, krūtsgals būs augstāk; ja nolieksieties uz priekšu - zemāk. Tas, protams, atkarīgs no krūts formas un lieluma. Taču sievietēm ar mazām krūtīm tam jāpievērš uzmanība, jo, vienkārši apguļoties uz sāniem, krūtsgals var izrādīties pavisam zemu, gultas matrača līmenī, un mazulim būs grūti aizsniegt krūti.

Tagad atlicis pielikt bērniņu pie krūts.

4. solis. Pieturam krūti ar brīvo roku.

Pirkstus turam tālāk no krūtsgala. Ja mammas pirksti būs pārāk tuvu krūtsgalam, mazulis atdursies pret pirkstiem un nevarēs dziļi satvert krūti. Atceramies, ka laba, dziļa satvēriena gadījumā mazulis satver visu krūtsgalu un areolu 2-2,5 cm no krūtsgala.

Dažos gadījumos mazulim būs vieglāk satvert krūti, ja no areolas izveidosiet tādu kā krociņu, mazliet saspiežot krūti ar pirkstiem. Krociņai jābūt paralēli mazuļa mutītei, precīzāk, starp pirkstiem izveidojas ovāls, tā platākajai malai jābūt paralēli bērniņa lūpu līnijai.

5. solis. Vieglītēm pabraukiet ar krūtsgalu pa mazuļa lūpiņām, lai bērniņš atvērtu muti.

Jaundzimušie, kuri vēl ne visai labi ņem krūti, parasti atver mutīti kā putnēni: atver - maza pauzīte - aizver utt. Nesteidzieties, pagaidiet, kad mutīte ir patiešām plati atvērta.

(Šajā attēlā mēs gribējām parādīt, cik plati jaundzimušais prot atvērt mutīti. Tomēr kopumā attēlā redzamā poza nav īsti pareiza - lai izdotos pareizs krūts satvēriens, mazulim jāguļ zemāk - ZEM krūts, lai krūtsgals būtu augšlūpas līmenī)

6. solis. Kad mutīte plati atvērta, ar savu roku mazliet piebīdiet mazuļa galviņu pie savas krūts un pielieciet bērnu pie krūts. Dariet to ar to roku, uz kuras atrodas mazuļa galviņa, ar kustību - uz augšu un uz sevi. Lūk, mazulis ir satvēris krūti un ēd!

Dažreiz mammai jāpietur krūts visu laiku, kamēr bērns zīž, īpaši, ja krūts ir liela un smaga. Citreiz tas nav nepieciešams, un roku var pamazām ņemt nost.

Kā saprast, vai bērns pareizi satvēris krūti? Guļus pozā mamma nevar labi saskatīt, vai satvēriens ir pareizs, jo viņa skatās no augšas, un mazuļa apakšlūpa nav redzama (vai tā ir "izrullēta" uz āru, kādā attālumā no krūtsgala ir mutīte, cik plati tā atvērta).

Var vadīties pēc savām sajūtām - nedrīkst sāpēt!

Vēl var pārbaudīt, kāda ir krūtsgala forma pēc barošanas: krūtsgalam jābūt mazliet izstieptam un apaļam, t.i., tādam pašam kā pirms barošanas. Ja jūs novērojat, ka krūtsgals ir slīps (kā lūpukrāsa) vai plakans, vai trīsstūrveida - tas viss liecina par nepareizu satvērienu. Ja bērniņš ir nesen dzimis, iespējams, ir pāragri barot guļus, un der dažas dienas barot sēdus - tādā pozā, kurā vieglāk regulēt satvērienu.

Ja jūs nekas netraucē un viss izdodas, var atslābināties un atpūsties kopā ar bērniņu.

Lai jums zīdīšana ir viegla un patīkama!


Apspriežam rakstu šeit




13

Publicēts: понедельник, 13 Мая 2013
Skatīts 14784





© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujas



Рига, Латвия
Sestd., 20/04
diena

mākoņains

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
5°..7°

Vējš R, 1-3 m/s
Atm. spiediens 757..759 mm
Sestd., 20/04
vakars

apmācies

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
2°..4°

Vējš ZR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 760..762 mm
Svētd., 21/04
nakts

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
0°..2°

Vējš ZR, 0-2 m/s
Atm. spiediens 763..765 mm
Svētd., 21/04
rīts

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
2°..4°

Vējš Z, 1-3 m/s
Atm. spiediens 765..767 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 1 viesu un 0 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2022