Sākumlapa  |  Forums  |  Raksti  |  Blogi  |  Galerijas  |  Zīdīšanas konsultanti  |  Nodarbību saraksts
по-русски   latviski

FotoGalerija

Nodarbības


nabassaite.lv

FotoGalerija

FotoGalerija

Radošā darbnīca

Pērk un pārdod
Psiholoģe-perinatoloģe Ž.V. Caregradska


Kas "kolikas"

Neviens jaundzimušais vai zīdainis nav sūdzējies ārstam: "Dakteri, man sāp vēders!" Tāpēc diagnoze "kolikas" nav sāpes vēderā, bet gan bērnam raksturīga uzvedība. Par kolikām sauc ilgstošu, nepārejošu bērna raudāšanu noteiktā dienas laikā, bet biežāk vakaros. Šādos brīžos bērns var pievilkt kājiņas pie vēdera un sist ar tām, it kā viņam tas sāpētu. Var likties, ka bērns grib zīst, taču viņš atsakās no krūts un viņu ir grūti nomierināt. Bērniem ar šādu raudāšanas ainu var būt aktīva gremošana un gāzītes. Tomēr arī miera stāvoklī viņiem mēdz būt burkšķēšana vēderā un gāzīšu izdalīšanās, kas neizsauc raudas. Parasti pie sīkākas šāda bērna stāvokļa izpētes raudu iemesls paliek neskaidrs. Šādu stāvokli sauc par "kolikām".

Kas mazajam sāp?

Šīs kolikas (bērns sit ar kājiņām, sāk raudāt pie gāzīšu izdalīšanās) vecāki vienmēr saista ar sāpēm vēderā. Viņi pat nenojauš, ka bērnam, atšķirībā no pieaugušā, nav izveidojusies sāpju lokalizācija. Tas nozīmē, ka tad, kad jaundzimušajam sāp, piemēram, elkonis – viņš jūtas tā, it kā sāpētu visa roka un pat viss ķermenis. Tāpēc pie atsevišķām sāpēm jebkurā ķermeņa daļā bērns uzvedas vienādi – jo viņam taču sāp viss. Piemēram, kad bērnam paņem asinis no pirksta un sāp viņa pirksts, viņš raud, kliedz, sit ar kājām un vicina rokas. To pašu viņš dara, kad viņam ņem asinis no pēdiņas. Tāpēc pēc bērna reakcijas uz sāpju kairinātāju, kas ir slēpts no pieaugušā acīm, nevar precīzi pateikt, kas tieši mazulim sāp.

Kāpēc tad visi nosprieda, ka mazajam sāp vēderiņš? Mēs nolēmām izpētīt šo problēmu sīkāk un nolēmām pavērot "koliku" parādīšanās likumsakarības. Pateicoties rūpīgai novērošanai, izdevās noteikt, ka raudāšana bez iemesla parādās mazuļiem pie atmosfēras spiediena svārstībām, tas ir pie laika maiņas. Nemierīgi bērni uzvedas pirms negaisa, vējainā laikā, lietainā laikā pie ievērojama atmosfēras spiediena pazemināšanās. Vēl detalizētāk izpētot jautājumu, mēs noskaidrojām, ka šāda uzvedība bērniem parādās divos gadījumos: pēc dzemdībām, kas nebija pārāk labvēlīgas un ar diagnozi "galvaskausa iekšējā spiediena paaugstināšanās".

Šādā pozā bērns panes kolikas ievērojami vieglāk.

Pieaugušo cilvēku stāvokļa analīze grūtajās dienās, kad bērni cieš no "kolikām", parādīja, ka praktiski visi meteojūtīgie cilvēki cieta no galvassāpēm vai viņiem bijušas migrēnas lēkmes. No iepriekšminētā izriet secinājums, ka noslēpumainās "kolikas" - tā ir zīdaiņu migrēna. Jebkurš pieaugušais, kuram kaut reizi dzīvē ir bijusi migrēnas lēkme, labi sapratīs, kā jūtas zīdainis galvassāpju laikā. Galvassāpes zīdainim, tāpat kā pieaugušajam, izraisa pastiprinātu peristaltiku, var parādīties nelabums, vemšana un kuņģa gremošanas traucējumi. Zīšanas un vēdera rūkšanas laikā galvassāpes zīdainim pastiprinās, un tieši ar to arī ir saistīta viņa raudāšana pie gāzīšu izdalīšanās, kā arī tad, kad mamma piedāvā viņam krūti. Tā kā migrēna saistīta ar kuņģa funkcionēšanu, visi nolēma, ka "kolikas" - tās ir vēdera sāpes.

Kas cieš no "kolikām"

Interesanti, ka "kolikas" - tā ir tikai civilizēta cilvēka "privilēģija". Nevienā pirmatnējā sabiedrībā šāda bērnu uzvedība nebija zināma. Daudzus pētniekus ieinteresēja tas, ka "koliku" nav to tautu bērniem, kas saglabājušas pirmatnējo kultūru. Pateicoties tam izdevās noskaidrot, ka dabiskas dzemdības, laba fizioloģiska kopšana un barošana ar krūti, mātei barojot mazuli pēc tā pieprasījuma – tā ir droša aizsardzība pret "kolikām".

Mēs nolēmām pārbaudīt, vai tik tiešām civilizētais cilvēks ir tik slikts? Vai tiešām viņš nav spējīgs izglābt savu bērnu no galvassāpēm? Lai īstenotu šādu pārbaudi, mēs organizējām vairākus desmitus dabisko un nemedikamentozo dzemdību, kas norisinājās bez sāpēm, kā tas arī dabā ir paredzēts. Tad mēs iemācījām māmiņām fizioloģisku kopšanu un barošanu ar krūti , mammai atbildot jebkuram bērna signālam un bieži pieliekot to pie krūts. Visas sievietes no pirmās dienas apguva nepieciešamās iemaņas, kas piemīt labai mātei. Kāds tad bija rezultāts? Nevienam bērnam ``koliku`` nebija. Izejot no iepriekšminētā, mēs secinājām, ka mūsdienu mammas, ne sliktāk par pirmatnējām mammām, spēj nodrošināt savam bērnam labu kopšanu, ja viņas tam ir apmācītas. Ja mammai dzemdības noritēja bez jebkādas iejaukšanās un sāpēm, viņa baro ar krūti, pareizi kopj mazuli, tad viņš nemocīsies ar galvassāpēm. Vienkārši ne visas mammas var nodrošināt saviem bērniem šādu veselības bāzi.

Ko lai iesāk?

Tas ir pilnīgi dabisks jautājums. Ja sieviete vēl ir grūtniece, viņai ir vērts pacensties, lai nodrošinātu sev normālas dzemdības bez iejaukšanās – ne ūdenī un arī ne klīnikā. Jebkura novirze no dabiskas dzemdību norises, ko nosaka cilvēka bioloģija, ir nelabvēlīga bērnam. Saskaņā ar plašu statistiku, dzemdības, kas noritējušas klīnikā, pirmkārt noved dzimstošo bērnu pie ķīmiskas traumas, kas obligāti atspoguļosies viņa veselības stāvoklī. Dzemdību darbības stimulācija un atsāpināšana – tā ir 100% augļa traumēšanas varbūtība, kas vēlāk noved pie zīdaiņu migrēnas. Dzemdības ūdenī, neskatoties uz plašu šīs metodes popularizēšanu, noved pie stresa jaundzimušajam. Bet tam sekojošās zīdaiņu jogas un dinamiskās vingrošanas nodarbības, peldēšana, niršana ūdenī noved pie galvaskausa iekšējā spiediena paaugstināšanās un pat pie hidrocefālijas. Rezultātā bērni cieš ne tikai no "kolikām", kas izpaužas kā nenomierināma raudāšana un putojoša vēdera izeja, bet arī no bezmiega. Pārciešot šādu apiešanos, mazulis pastāvīgi ir tramīgs un vienkārši pats sev neļauj aizmigt.

Nākamais, par ko ir jāparūpējas topošai māmiņai – savlaicīgi jārod iespēja mācīties pareizi kopt bērnu un pareizi to barot ar krūti. Ja mammai veicās un viņa spēja dzemdēt savu mazuli ar minimālu traumu, tad apmācība fizioloģiski pamatotai kopšanai palīdzēs saglabāt bērna veselību un psihoemocionālo komfortu. Šādā gadījumā izdosies izvairīties no zīdaiņu migrēnas. Ja dzemdības noritēja neveiksmīgi un bērna veselība ir jau cietusi, mātes profesionalitāte palīdzēs tikt galā ar mazuļa slimīgo stāvokli un novest to līdz iespējamam minimumam.

Vai "kolikas" jāārstē?

Gribētos pabrīdināt topošās un esošās māmiņas, ka "koliku" gadījumā nepalīdz ne diļļu ūdens, ne "Espumizans", ne citi līdzekļi "vēderiņam". Tieši pretēji- tie tikai pasliktina mazuļa stāvokli, izjaucot dabisko balansu viņa gremošanas sistēmā. Bērna kuņģa un zarnu trakts taču paredzēts tikai mātes pienam, - visi citādi produkti tikai traumē to un noved pie dažādām disfunkcijām papildus jau esošām problēmām. Uzņemt citus produktus mazulis ir gatavs pirmo reizi tikai no 6 mēnešu vecuma. Tāpēc bērnam, kas cieš no zīdaiņu migrēnas, sevišķi aktuāla ir pilnvērtīga barošana ar krūti. Tā viņu atbrīvos no liekām ciešanām kuņģa dēļ. Bet, pats galvenais, mātes piens veicina zīdaiņa nervu sistēmas normālu attīstību un pat atjaunošanos. Tieši tāpēc vienīgi barošana ar krūti bez papildus piebarošanas līdz 6 mēnešu vecumam, krūts piedāvāšana pēc mazākā pieprasījuma vai satraukuma pazīmes ir "koliku" profilakse.

Un vēl, nekādā gadījumā neizmantojiet gāzīšu novadīšanas caurulītes un klizmas. Esiet žēlsirdīgas pret bērniem. Maldīgais viedoklis, ka šie līdzekļi "palīdz" bērnam, spiež daudzas mammas izmantot šo barbarisko metodi. Mammām jāzina, ka gāzīšu novadīšanas caurulīte neatvieglo galvassāpes, toties nākotnē veicina dažādas seksapatoloģijas, piemēram, homoseksuālismu. Daudzi vecāki maldās, uzskatīdami, ka šie līdzekļi sniedz atvieglojumu bērnam, jo ar laiku tam veidojas pieradums, kā arī taisnās zarnas kairināšana sniedz viņam baudu.

Kad iestāsies atvieglojums?

Ja "kolikas" saglabājas arī, noregulēti kopjot un barojot ar krūti, – vienkārši ir jāgaida. Apmēram trīs mēnešus vecam bērnam galvassāpes, kas saistītas ar atmosfēras spiediena svārstībām un elektromagnētiskā fona izmaiņām, praktiski pāriet, vai vismaz kļūst mazāk aktīvas. Ap šo laiku bērns raud krietni mazāk. Pavisam bērns atbrīvojas no galvassāpēm aptuveni 6 mēnešu vecumā. Tas notiek vienmēr, bez jebkādas ārstēšanas


Šis raksts ievietots mūsu mājas lapā, pateicoties centra "Rožana" laipnai atļaujai.
21

Publicēts: понедельник, 21 Июля 2008
Skatīts 34543

© Aizliegts izmantot materiālus bez administrācijas rakstiskas atļaujasРига, Латвия
Trešd., 13/06
diena

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
18°..20°

Vējš ZR, 2-4 m/s
Atm. spiediens 755..757 mm
Trešd., 13/06
vakars

skaidrs

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
15°..17°

Vējš Z, 2-4 m/s
Atm. spiediens 755..757 mm
Ceturtd., 14/06
nakts

mākoņains

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
11°..13°

Vējš ZA, -1-1 m/s
Atm. spiediens 756..758 mm
Ceturtd., 14/06
rīts

skaidrs

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
17°..19°

Vējš DR, 0-2 m/s
Atm. spiediens 757..759 mm

Piedavāts Gismeteo.Ru

Tagad portalā 705 viesu un 49 lietotāju.
Ja Jums ir vispārīgi jautājumi, lietišķi piedāvājumi vai ieteikumi, uzrakstiet mums vēstuli
© KKM Klubs 2006 — 2015