Ziņojumi: 1
Pilsēta: Rīga
|
Labdien,
man būtu jautājums par to, kā mazajam pēc iespējas netraumējoši atraut "lielo gardumu" . Manam dēliņam ir gads un trīs mēneši. Puika ēd parasto pārtiku - to pašu, ko mēs ar tēti, pie pupa ķerdamies tikai liela satraukuma brīžos un uz gulēšanu (sanāk trīs reizes dienā), kā arī knakstās pa nakti.
Vai Jūs varētu ieteikt, kā atradināt maziņo no krūts zīšanas? Esmu dzirdējusi, ka bērniņu jāpārtrauc barot rudenī - ka ziemā to nedrīkstot darīt, tātad, esmu spiesta rīkoties ātri.
Pateicos jau iepriekš un jauku dienu!
|
Ziņojumi: 185
Pilsēta: Kuldīga
|
ja vēlies pārtraukt - tad tam jābūt tavam stingram lēmumam bez šaubām un variācijām, lai arī ir pilnīgi pieņemami dot krūti līdz 2,5gadiem un bērns pats kādā brīdī vairs negribēs. ja stingri esi nolēmusi pārtraukt, tad sazinies ar kādu konsultantu konkrēti un tev iedos darbības plānu.
vai šo palasīji?
http://lv.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=402
krūts barošana un ēšana ir paralēli procesi un katram ir savs uzdevums. šādā vecumā krūts piena galvenais uzdevums ir imūnvielas un fermentu fragmenti bērna zarnu traktam "pieaugušā" ēdiena pārstrādei un psihoemocionālais komforts bērnam.
nakts ēšana būs pēdējā kas paliks. Jāskaidro bērnam lietas, jārunā.
Kāpēc vajag pupu - drošība, nomierināšanās. Apskaujot bērnu vienmēr pārjautājam tu gribi samīļoties, padzerties vai paēst vai lai es tev pievēršu uzmanību. Samīļojam, piedāvājam padzerties, piedāvājam ēdienu, piedāvājam parotaļāties. Varama nedaudz pupa došanas brīdi novilcināt paskaidrojot konkrēti tieši pēc kuras darbības dosim, piem., mamma noliks šo krūzīti aizies uz virtuvi un nomazgās, atnāks atpakaļ uz dīvāna un iedos (tad obligāti pēc šīm darbībām ir jāiedod) un ar katru dienu to brīdi var paildzināt. Nav vēlams kaunināt (mammas pups ir pati mīļākā un drošākā vieta, bērns nesaprot kādēļ pēkšņi vairs ne) vai teikt, ka tu jau esi liels (jo tad bērns gribēs būs mazs) utt.
_________________ Meita 29.06.2008.
|